Honeywell doradzi z Katowic

opublikowano: 25-02-2019, 22:00

Spółka otwiera na Śląsku centrum usług, w którym do końca roku zatrudni 100 osób. Pokieruje nią były menedżer IBM.

Honeywell, amerykański producent oprogramowania i technologii dla lotnictwa, petrochemii, oraz rozwiązań wykorzystywanych w budynkach i automatyce magazynowej, otwiera w Katowicach centrum obsługi klienta na Europę. — Chcemy być jak najbliżej klientów — zarówno w Polsce, jak i w całej Europie działać lokalnie i jednocześnie spełniać wymogi rynku w zakresie jakości obsługi klienta na najwyższym światowym poziomie. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie działalności w tej dynamicznie rozwijającej się części Polski — mówi Ronald Binkofski, prezydent Honeywella na Europę Środkową i Wschodnią.

— Chcemy być jak najbliżej klientów — zarówno w Polsce, jak i w całej Europie działać lokalnie i jednocześnie spełniać wymogi rynku w zakresie jakości obsługi klienta na najwyższym światowym poziomie. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie działalności w tej dynamicznie rozwijającej się części Polski — mówi Ronald Binkofski, prezydent Honeywella na Europę Środkową i Wschodnią.
Zobacz więcej

— Chcemy być jak najbliżej klientów — zarówno w Polsce, jak i w całej Europie działać lokalnie i jednocześnie spełniać wymogi rynku w zakresie jakości obsługi klienta na najwyższym światowym poziomie. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie działalności w tej dynamicznie rozwijającej się części Polski — mówi Ronald Binkofski, prezydent Honeywella na Europę Środkową i Wschodnią. Fot. ARC

Do końca roku centrum usług ma zatrudniać 100 osób. Honeywell szuka pracowników z jedno-, dwuletnim doświadczeniem w obsłudze klienta, dużymi zdolnościami komunikacyjnymi, pasjonujących się innowacyjnymi technologiami i posługujących się językami: angielskim, niemieckim, holenderskim, włoskim lub norweskim. Szefem centrum został Szymon Pudlik, który ostatnie 10 lat spędził w IBM, a od dwóch był członkiem zarządu i dyrektoremds. operacyjnych w IBM Global Services Delivery Centre Polska w Katowicach.

— Honeywell reprezentuje dokładnie ten rodzaj zorientowanej na przyszłość działalności w obszarze zaawansowanych technologii, które pragniemy przyciągać do naszego regionu — mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. Miasto wybrało ostatnio takie firmy, jak: Accenture, Arvato, Eurofins, Fujitsu Technology Solutions, Groupon, Guardian Glass, Knauf czy TUV Rheinland. Wiosną ubiegłego roku w aglomeracji katowickiej działało 95 centrów usług, w których pracowało 20,9 tys. osób — wynika z danych ABSL.

— To pierwsza w tym roku inwestycja z obszaru BSS w Katowicach.Miastami regionalnymi coraz częściej interesują się firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. W tym roku jeszcze wielokrotnie usłyszymy o projektach w takich miastach, jak Katowice, Poznań, Gdańsk czy Lublin — mówi Wiktor Doktór, prezes fundacji Pro Progressio. Honeywell jest obecny w Polsce od lat 90. ubiegłego wieku. W Europie Środkowej i Wschodniej zatrudnia ponad 8 tys. osób w sprzedaży, wsparciu i obsłudze klienta, administracji, rozwoju produktów, produkcji i usługach inżynieryjnych. W 2011 r. firma szukała w regionie miejsca pod fabrykę turbosprężarek, brała pod uwagę Nową Sól, ale ostatecznie zakład trafił na Słowację.

a0affcda-429f-11ea-b77f-2e728ce88125
Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małogorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy