Hongkong stworzy sztuczną wyspę za 80 mld USD

opublikowano: 19-03-2019, 12:29

Władze Hongkongu chcą zmniejszyć problem braku ziemi pod budownictwo mieszkaniowe. Dlatego przeznaczą równowartość połowy rezerw fiskalnych na stworzenie sztucznej wyspy.

624 mld HKD planowane na Lantau Tomorrow Vision uwzględniają koszty usypania wyspy, stworzenia na niej infrastruktury i systemu transportu. Wyspa ma mieć 1 tys. hektarów powierzchni. Władze Hongkongu zapewniają, że są w stanie finansować projekt, bo jego realizacja jest rozłożona na 20-30 lat. Eksperci szacują, że sprzedaż działek na wyspie, zarówno komercyjnych jak i pod budownictwo mieszkaniowe, przyniesie od 970 mld HKD do 1,14 HKD.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy