Hongkong wesprze innowatorów z zagranicy

opublikowano: 15-07-2013, 00:00

Ruszył międzynarodowy konkurs dla start- -upów. Poszukiwani są przedsiębiorcy gotowi rozwijać swój biznes w Hongkongu.

Invest Hong Kong (InvestHK, jednostka rządowa Hongkongu) uruchomił właśnie swój program StartmeupHK Venture Programme 2013 dla lokalnych i zagranicznych start-upów. Międzynarodowy konkurs ma wyłonić najbardziej obiecujące i innowacyjne projekty biznesowe, które — przy wsparciu np. środowisk inwestorskich — mają szansę odnieść rynkowy sukces. Ale będą rozwijane w Hongkongu.

Zobacz więcej

PROMOCJA MŁODYCH: Hongkong to prawdziwa mekka biznesu. Od dwóch, trzech lat dynamicznie rośnie liczba przedsiębiorców rozpoczynających tam działalność. Odsetek takich projektów w portfelu InvestHK zwiększył się z mniej niż 10 proc. do ponad 15 proc. w 2013 r. [FOT. BLOOMBERG]

Jak zapewnia Gregory So, sekretarz ds. handlu i rozwoju gospodarczego w InvestHK, instytucja promuje Hongkong jako miejsce startu dla biznesu ukierunkowanego na Azję oraz kreuje ekosystem przyjazny dla początkujących przedsiębiorców, który pozwala im na spotkanie, wymianę pomysłów, współpracę oraz ułatwia dostęp do wielu rynków. Łączy kapitał i talent w jednym.

— Te biznesy mogą zaczynać od podstaw, na starcie zatrudniać tylko kilka osób, a i tak zwiększają ogólny poziom zatrudnienia, poprzez zlecanie zadań lokalnym usługodawcom. Potem okazuje się, że niektóre z tych firm rosną w bardzo szybkim tempie i po roku, dwóch same zatrudniają już 50 osób — mówi Simon Galpin, dyrektor ds. promocji inwestycji w InvestHK.

Tym bardziej więc strona hongkońska zainteresowana jest przekonaniem do siebie początkujących przedsiębiorców z całego świata. Zgłoszenia do programu można nadsyłać do 26 sierpnia 2013 r. Z puli nadesłanych aplikacji zostanie wyłonionych 12 najlepszych pomysłów. W grudniu ich autorzy zostaną zaproszeni do Hongkongu. Podczas trwającego tydzień eventu będą musieli przekonać do swoich konceptówjury (w tym przedstawicieli społeczności venture capital). Do kolejnego etapu zostanie zakwalifikowanych sześć osób — powalczą o trzy wyróżnienia.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy online są dostępne na dedykowanej programowi stronie internetowej: www. startmeup.hk. Zawiera ona również przekierowania do innych źródeł informacji o rządowych zachętach dla młodych przedsiębiorców i schematach inkubacji biznesów w Hongkongu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu