Horbaczewski prezesem Wikany

  • Emil Górecki
opublikowano: 29-01-2014, 00:00

Lubelski deweloper planuje wejście na nowe rynku, w tym warszawski.

Były wiceprezes warszawskiego dewelopera Marvipol Sławomir Horbaczewski został prezesem lubelskiej Wikany. Dotychczasowy prezes Sylwester Bogacki pozostanie w zarządzie na stanowisku wiceprezesa, natomiast dwaj pozostali członkowie zarządu — Krzysztof Szaliłow i Tomasz Demendecki, odeszli ze spółki.

Zobacz więcej

Za czasów Sławomira Horbaczewskiego Marvipol trzykrotnie zwiększył skalę działalności i pozyskał do akcjonariatu inwestorów instytucjonalnych, choć zapłacił za to dość wysokim wskaźnikiem zadłużenia. Zmiany w strukturze długu czekają również Wikanę. [FOT. WM]

— Wikana jest deweloperem regionalnym, skupionym na miastach południowo-wschodniej Polski. Moim zadaniem będzie wprowadzenie jej do nowych miast w innych regionach — zapowiada Sławomir Horbaczewski.

Wikana ma za sobą słaby rok. Kiedy inni deweloperzy notowali spore zwyżki sprzedaży, kontrolowana przez rodzinę Buchajskich spółka sprzedała jedynie 162 mieszkania — o połowę mniej niż w 2012 r. Na koniec roku w ofercie miała tylko 90 mieszkań, ale na 2014 r. zapowiedziała rozpoczęcie budowy 400, co ma pozwolić wrócić do trendu wzrostowego. W planie ma też wejście na najlepszy rynek — w Warszawie. — To już plan w zasięgu ręki — zapowiada nowy prezes.

Sławomir Horbaczewski odszedł z Marvipolu pod koniec zeszłego roku. Zajmował się w nim kwestiami finansowymi, nadzorował księgowość, kadry i relacje inwestorskie. Od 2009 r. należał do zarządu tej spółki, potem był wiceprezesem. Wcześniej był prezesem spółki Dr. Witt i wiceprezesem Invest Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu