HoReCa w dobrej kondycji

opublikowano: 24-08-2015, 22:00

Polska branża sektora usług hotelarskich i gastronomicznych rozwija się prężnie, a w trzecim kwartale tego roku jeszcze przyspiesza

Polska branża sektora usług hotelarskich i gastronomicznych rozwija się prężnie, a w trzecim kwartale tego roku jeszcze przyspiesza — pokazują wyniki najnowszego „Barometru EFL”, kwartalnego wskaźnika, który informuje o skłonności firm do rozwoju.

— Przedsiębiorcy tej branży częściej niż kwartał temu wskazują na potrzebę sięgnięcia po zewnętrzne finansowanie oraz zakładają, że poprawi się płynność finansowa firm — mówi Radosław Woźniak, wiceprezes Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL). Tak dobre wyniki branży są efektem zwyżek w polskiej gospodarce. Dzięki nim firmy zaczynają myśleć o inwestycjach. Dodatkowo Polska staje się coraz bardziej interesującym kierunkiem turystycznym dla obcokrajowców.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w 2013 r. Polskę odwiedziło 73,8 mln cudzoziemców, z czego 16 mln turystów, a w 2014 r. z obiektów noclegowych skorzystało o 4,3 proc. więcej cudzoziemców niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu