Hossa na surowcach pomaga GPW

KZ
07-12-2010, 10:56

KGHM, PKN i Lotos to dziś lokomotywy WIG20, który po niewielkim spadku na otwarciu powrócił nad kreskę. Obroty są spore.

Rekordy bije kurs KGHM po tym, jak zarząd firmy podwyższył prognozy na ten rok, a na rynku surowców ceny znów wyraźnie wzrosły.

Po ponad 2 proc. zyskują też spółki paliwowe – Orlen i Lotos. Ropa jest najdroższa od dwóch lat. Dodatkowo, wczoraj D. Miedwiediew, prezydent Rosji, powtórzył, że rosyjskie firmy są zainteresowane prywatyzacją gdańskiej rafinerii.

O blisko 2 proc. rośnie kurs PBG. „Parkiet” pisze, że spółka – wraz z powiązaną Hydrobudową Polska – jest bliska pozyskania dwóch kontraktów stadionowych w Katarze (organizuje mundial w 2022 r.) o łącznej wartości 1,5 mld USD (4,5 mld zł).

Nadal rosną notowania Lubawy. Zarząd spółki rozważa podwyższenia prognoz wyników na ten rok.

Drożeją walory Remaku, który jeszcze wczoraj w trakcie sesji pochwalił się dużą, wartą ponad 90 mln zł umową na prace w jednej z holenderskich elektrowni.

W górę idzie kurs Resbudu. Na łamach „Parkietu” przedstawiciele spółki informują, że w IV kwartale spółka notuje dużo wyższą sprzedaż, niż w trzecim kwartale. Rosnący portfel zleceń na przyszły rok daje też nadzieję, że spółka zachowa samodzielność. Jej główny akcjonariusz – ABM Solid – planował przejęcie zorganizowanej części przedsiębiorstwa Resbudu i sprzedaż miejsca, jakie spółka zajmuje na GPW.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Hossa na surowcach pomaga GPW