Hotelarskie Jessiki

  • Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 15-05-2013, 00:00

Tani pieniądz rozrusza warte ponad 50 mln zł inwestycje w Świnoujściu i Katowicach.

Dziś Bank Ochrony Środowiska podpisze umowę na finansowanie z programu Jessica (Joint European Suport for Sustainable Investment in City Areas) budowy zespołu hotelowego z basenem, SPA i częścią zabiegową w Świnoujściu. Jego deweloperem będzie spółka Dom Invest T. i E.

Japtok, która działa na lokalnym rynku od ponad dwóch dekad. Na stronie internetowej chwali się m.in. budową największego w mieście centrum handlowego. Wartość najnowszego projektu świnoujskiej firmy przekracza 36,3 mln zł.

Z Jessiki popłynie na ten cel 12 mln zł. To już czwarty projekt z tej unijnej inicjatywy, który będzie realizowany w tym zachodniopomorskim mieście.

25 mln zł z Jessiki otrzymała m.in. Zdrojowa Invest, która zbuduje m.in. dwa pięciogwiazdkowe hotele. Wczoraj BOŚ podpisał też umowę w Katowicach. Dzięki Jessice zrujnowany Hotel Śląski zmieni się w kompleks turystyczno-kulturalny. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 15 mln zł.

Około 41 proc. nakładów pokryją pieniądze z unijnego instrumentu finansowego. Inwestorem jest spółka Browar Mariacki (według KRS należąca do GC Investment oraz Tadeusza Biedzkiego), który zamierza przebudować obiekt na trzygwiazdkowy hotel oraz restaurację. Dodatkową atrakcją kompleksu ma być instalacja browarnicza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Polecane