HP otwiera centrum w Łodzi

MAG
opublikowano: 27-06-2012, 00:00

Po Wrocławiu, gdzie będzie 3 tys. pracowników, przyszła pora na kolejne miasto, które wypływa na szerokie wody.

Potwierdziły się informacje „PB”. Hewlett-Packard otwiera centrum usług w Łodzi.

— HP stawia na Polskę, wierzymy, że będziemy tu nadal mocno rosnąć i inwestować — mówi Jacek Levernes, członek zarządu HP Europe.

„Łódzkie centrum będzie świadczyć usługi z zakresu m.in. finansów i księgowości w obszarze regulowania zobowiązań, rozliczania należności oraz procesów zarządzania zakupami towarów i usług. Drugą ważną specjalizacją jednostki będzie obsługa kadr i płac obejmująca m.in. nadzór nad obiegiem dokumentów kadrowo-płacowych, naliczanie płac, kontakt z pracownikami i klientami, procesy zarządzania danymi oraz procesy rekrutacji” — podaje spółka w komunikacie. Z informacji „PB” wynika, że firma zacznie od 245 pracowników.

— Po roku pracy wygrał najlepszy. Cieszymy się, że udało się to ugrać. Zdecydował potencjał miasta, kwalifikacje pracowników, położenie, liczba połączeń lotniczych i obsługa inwestora. Czekamy na kolejnych inwestorów z sektora nowoczesnych usług biznesowych, dużych, choć i małymi nie pogardzimy — mówi Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi.

HP ma już duże centrum we Wrocławiu. Na początku roku pracowało tu 2,2 tys. osób. Z informacji „PB” wynika, że koncern będzie rozwijał bardziej zaawansowane usługi, tak zwane KPO (Knowledge Process Outsourcing), w tym analizę biznesową, rachunkowość, finanse i marketing. W związku z nowym projektem zatrudni 322 osoby. Na oba projekty HP ubiega się o grant. Na koniec 2011 r. w Łodzi działało 37 zagranicznych centrów usług, co daje miastu czwarte miejsce w Polsce (po Warszawie, Krakowie i Wrocławiu). Pracowało w nich 7,7 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu