HP zwiększył pulę nagród

Jacek Zalewski
opublikowano: 22-03-2002, 00:00

Rozstrzygnięta została druga edycja konkursu „W harmonii z przyrodą”,organizowanego przez Hewlett-Packard pod patronatem MŚ oraz Europejskiego Centrum Ekologicznego LOP. Najciekawsze prace dotyczyły recyklingu i zagospodarowania odpadów oraz czystości wody i powietrza. Łącznie wpłynęło ich aż 117, a poziom był tak wysoki, że jurorzy załatwili u sponsora zwiększenie puli nagród z 45 do 55 tys. zł.

Pierwszą nagrodę (20 tys. zł) otrzymało Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Przysłop z Zawoi za projekt „Przysiółek przyjazny dla środowiska”. Dwie drugie (po 10 tys. zł) przypadły Federacji Zielonych Gaja ze Szczecina za „Krawężnikową zbiórkę makulatury” oraz Dolnośląskiej Fundacji Ekorozwoju z Wrocławia za projekt „Odrzański serwis internetowy — międzyprzedmiotowa edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju”. Trzy nagrody trzecie (po 5 tys. zł) odebrali: Fundacja na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL z Krakowa za inicjatywę „Czyste plaże”, Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja z Wilkowic za kampanię „Teraz Wisła” oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Zagospodarowania Odpadów 3R z Krakowa za projekt „Ograniczenie ilości i toksyczności odpadów medycznych w placówkach służby zdrowia”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane