HP zwolni do 12 proc. zatrudnionych

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 23-11-2022, 09:29
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amerykański gigant technologiczny, koncern HP zapowiedział mocną redukcję etatów. Jest to pokłosie podjętej restrukturyzacji w wyniki załamania rynku sprzętu komputerowego, informuje Reuters.

Fot. Olia Nayda/Unsplash

Producent komputerów osobistych i laptopów planuje zwolnić do 6 tys. pracowników do końca roku finansowego 2025, co stanowi około 12 proc. siły roboczej. Na całym świecie HP zatrudnia niemal 50 tys. osób.

Firma z kalifornijskiego Palo Alto podkreśla, że zagrożenia jakie ziściły się w bieżącym roku będą trwać również w 2023 r. i negatywnie przekładać się na wyniki przedsiębiorstwa. Konsumenci, z powodu rosnących kosztów życia mocno ograniczają wydatki, skupiając się jedynie na produktach pierwszej potrzeby. Inwestycje w sprzęt komputerowy tną też firmy.

W czwartym kwartale roku obrachunkowego HP odnotował 11 proc. spadek przychodów, które zamknęły się kwotą 14,8 mld USD.

HP spodziewa się, że koszty pracy i poza pracownicze związane z restrukturyzacją i innymi opłatami wyniosą około 1,0 mld USD, z czego prawie 600 mln w roku podatkowym 2023, a reszta zostanie podzielona między kolejne dwa lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane