HSBC: Funt zagrożony tąpnięciem o 9 proc.

W pierwszej reakcji na brexit notowania funta do dolara załamałyby się o 8,6 proc., wynika z wewnętrznej ankiety banku HSBC.

Do późnego popołudnia w następujący po referendum piątek notowania funta do dolara zanurkują o 8,6 proc., jeśli Brytyjczycy zdecydują o wyjściu z Unii Europejskiej, wynika z ankiety przeprowadzonej wśród pracowników banku HSBC. Pierwszy miesiąc po głosowaniu funt zamknąłby na 9-procentowym minusie. Euro osłabiłoby się do dolara pierwszego dnia do godziny 16 czasu londyńskiego o 3,4 proc., podczas gdy po miesiącu notowania znajdowałyby się 5,2 proc. niżej, oceniali ankietowali specjaliści.

W przypadku pozostania Wielkiej Brytanii w bloku reakcje inwestorów byłyby znacznie bardziej wyważone. Funt umocniłby się pierwszego dnia o 4,3 proc., a euro o 1,2 proc., jednak do końca pierwszego miesiąca po referendum obie waluty oddałyby z zysków po około 0,5 punktu procentowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy