HSW wnioskuje o ponad 210 mln zł

Dawid Tokarz
opublikowano: 09-11-2000, 00:00

HSW wnioskuje o ponad 210 mln zł

Jeszcze w tym miesiącu MSP ogłosi przetarg na doradcę prywatyzacyjnego dla Huty Stalowa Wola. Tymczasem zarząd firmy złożył w resorcie skarbu wniosek o dokapitalizowanie 212,7 mln zł.

Huta Stalowa Wola jest na liście przedsiębiorstw zbrojeniowych przewidzianych do prywatyzacji w drugiej kolejności. W Ministerstwie Skarbu Państwa kończy się proces przygotowywania specyfikacji warunków przetargu na doradcę prywatyzacyjnego.

— W listopadzie MSP ogłosi przetarg na doradcę prywatyzacyjnego — potwierdza Magda Nienałtowska z biura prasowego MSP.

Tymczasem zarząd HSW chce, by jeszcze przed prywatyzacją resort dokapitalizował spółkę 212,7 mln zł. Takie środki przewidziane są w programie naprawczym HSW na lata 2000-2003.

Przedstawiciele HSW nie chcą na razie rozmawiać na temat szczegółów wniosku. Wiadomo jednak, że bez tych środków realizacja programu naprawczego będzie znacznie spowolniona. Dokapitalizowanie firmy ma także duże znaczenie w świetle zbliżającej się prywatyzacji spółki.

Zdaniem przedstawicieli branży zbrojeniowej, tylko firmy o dobrej kondycji mogą liczyć na znalezienie inwestora.

— W przypadku pozostałych firm konieczne jest wcześniejsze dokapitalizowanie bądź konsolidacja — twierdzi Bogusław Kułakowski, prezes Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności.

Ryszard Kardasz, prezes HSW, liczy, że wniosek huty będzie poważnie przeanalizowany.

— Nasza propozycja spotkała się z przyjaznym przyjęciem MSP — twierdzi prezes Kardasz.

Resort nie podjął jeszcze decyzji. Jeśli jednak przystanie na propozycję HSW, będzie to już drugi przypadek dokapitalizowania spółki zbrojeniowej przed prywatyzacją.Wcześniej MSP podwyższył kapitały PZL Świdnik przez aport akcji KGHM o wartości około 150 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane