Huawei kusi sekretami 5G i 1,5 mld USD

opublikowano: 18-09-2019, 11:42

Huawei Technologies, chiński producent sprzętu telekomunikacyjnego kusi globalnych deweloperów. Oferuje swoje najcenniejsze technologie związane z transmisją bezprzewodową 5G oraz 1,5 mld USD na współpracę przy tworzeniu systemu i aplikacji. W ten sposób firma chce przeciwdziałać negatywnym skutkom restrykcji nałożonych na nią przez waszyngtońską administrację.

Największa chińska firma technologiczna planuje zwiększyć inwestycje w program dla programistów w ciągu najbliższych pięciu lat. Staje się to coraz pilniejszym wyzwaniem,  Huawei grozi utrata dostępu do amerykańskiego rynku i kodu, w tym oprogramowania Google, którego potrzebuje do prowadzenia drugiego na świecie rynku urządzeń mobilnych.

Huawei
Zobacz więcej

Huawei fot. Bloomberg

Administracja prezydenta Trumpa nałożyła na Huawei sankcje na sprzedaż amerykańskiej technologii, zachęcając sojuszników do zerwania więzi z chińską firmą, która wg Waszyngtonu pomaga Pekinowi w szpiegostwie. W odpowiedzi Huawei zaoferował sprzedaż licencji na swoją wychwalaną technologię bezprzewodową piątej generacji - potrzebną do napędzania przyszłych nowoczesnych gospodarek - w celu stworzenia realnego konkurenta i udowodnienia, że jego sprzęt jest wolny od luk bezpieczeństwa.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu