Huawei ukarało pracowników za wysłanie życzeń z iPhone’a

  • PAP
opublikowano: 04-01-2019, 13:57

Huawei Technologies ukarało dwóch pracowników za wysłanie życzeń noworocznych na oficjalne konto spółki na Twitterze z iPhone’a, informuje Reuters powołując się na wewnętrzne pismo chińskiej spółki.

Pod życzeniami wszystkiego najlepszego w 2019 roku od spółki pojawił się dopisek “via Twitter for iPhone”. Choć wpis szybko usunięto jego obrazek zaczął krążyć w Internecie.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W dokumencie rozesłanym do pracowników Huawei 3 stycznia, do którego dotarł Reuters, władze spółki informują, że spowodowany przez wiceprezesa i jednego z dyrektorów „incydent zaszkodził marce Huawei”. Wyjaśniają jednocześnie, że powodem były problemy z VPN na jednym z komputerów stacjonarnych, co zmusiło wysyłającego życzenia w związku ze zbliżającą się północą do skorzystania z iPhone’a.

Huawei poinformowało, że w związku z incydentem obniżyło o 5 tys. juanów wynagrodzenie obu odpowiedzialnym pracownikom, a także zdegradowało ich o jeden stopień w korporacyjnej hierarchii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu