Hub pomoże rozwinąć skrzydła

opublikowano: 30-10-2012, 00:00

Rusza nabór do drugiej edycji polsko-amerykańskiego programu, który ma pomóc wejść firmom z Polski na globalny rynek.

US-Poland Innovation Hub — tak nazywa się inicjatywa skierowana do właścicieli i kadry zarządzającej polskich przedsiębiorstw, które myślą o międzynarodowej ekspansji. Program powołany przez Polsko-Amerykańską Radę Współpracy (US-Polish Trade Council — USPTC) polega na wsparciu firm przez strategiczne doradztwo i pomoc w pozyskaniu partnerów i inwestorów. Wczoraj ruszył nabór do drugiej edycji przedsięwzięcia.

— Program ma pomóc polskim firmom w zdobywaniu światowych rynków. Aby to osiągnąć, naszym przedsiębiorcom potrzebna jest wiedza na temat zasad działania amerykańskiego i globalnego rynku. Ważne są m.in. bezpośrednie kontakty biznesowe czy umiejętna prezentacja własnych rozwiązań. Te umiejętności będą przekazywane uczestnikom przez trenerów z Doliny Krzemowej — mówi prof. Piotr Moncarz, współtwórca hubu i przewodniczący rady USPTC.

Na początek kadra zarządzająca firm wybranych do programu przejdzie pięć sesji treningowych, m.in. finansowania VC, prawa patentowego, prezentacji i negocjacji. Kolejnym krokiem będzie wyjazd do Doliny Krzemowej — tam przedstawiciele USPTC zorganizują 2-3-tygodniowe roadshow ze spotkaniami z potencjalnymi inwestorami ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsze wizyty za oceanem są planowane na kwiecień i maj przyszłego roku.

Szczegóły naboru, regulamin uczestnictwa i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: http://innovationhub.usptc.org

5.12 Do tego dnia można zgłaszać się do programu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu