Humansoft zmniejszył Corax

Kamil Kosiński
opublikowano: 21-07-2010, 00:00

Radomski dom softwarowy odjął trochę funkcjonalności jednemu ze swych produktów. Odchudzona aplikacja jest tańsza.

Radomski dom softwarowy odjął trochę funkcjonalności jednemu ze swych produktów. Odchudzona aplikacja jest tańsza.

Na przełomie września i października ma ruszyć sprzedaż oprogramowania MiniCorax, kolejnego produktu radomskiej firmy Humansoft.

— Szczyt sprzedaży następuje pod koniec roku. Ale żeby mieć wtedy klientów, produkt trzeba wprowadzić na rynek najpóźniej we wrześniu — mówi Tomasz Fidos, prezes rady nadzorczej Humansoftu.

MiniCorax to odchudzona wersja oprogramowania Corax. Ma być odpowiedzią na potrzeby firm mniejszych niż te, które dotychczas kupowały Corax.

— W naszej ofercie powstała luka. Brakowało nam produktu dla firm rodzinnych. Sprzedajemy, co prawda, oprogramowanie Hermes-MałaFirma, ale to rozwiązanie oparte na starszych technologiach, które tylko dostosowujemy do zmieniającego się prawa. To właśnie je ma zastąpić MiniCorax, który jest oparty na bazie danych Microsoft SQL — informuje Tomasz Fidos.

Tę samą bazę danych wykorzystuje Corax. Ma to ułatwić przejście użytkowników MiniCoraxu na Corax, jeśli ich firmy się rozwiną.

— Przejście z aplikacji na drugą następuje płynnie. Obie wykorzystują te same technologie. W Coraksie pojawiają się nowe funkcje, które są potrzebne w większych firmach — zaznacza Tomasz Fidos.

Sposób licencjonowania MiniCoraksu zakłada, że mogą z niego korzystać tylko firmy, które mają nie więcej niż trzech użytkowników. W Coraksie ten limit to 20 użytkowników. Ale w tym przypadku koszt podstawowej wersji oprogramowania przekracza tysiąc złotych, gdy w MiniCoraksie to tylko 354 zł brutto. Za te pieniądze dostaje się pakiet do prowadzenia sprzedaży z pewną liczbą funkcji okołosprzedażowych, przeznaczony dla jednego użytkownika. Poszerzenie na drugiego i trzeciego użytkownika kosztuje po 232 zł brutto.

Humansoft stworzył też siedem modułów dodatkowych, o które można rozbudować MiniCorax. Są to: Książka przychodów i rozchodów, Księga handlowa, Środki trwałe, Kadry i płace, Serwis i usługi, Produkcja oraz Edytor widoków i wydruków. Trzeba za nie zapłacić 122-2074 zł brutto, przy czym producent przygotował kilka gotowych zestawów, co pozwala kupić pakiet podstawowy i moduły dodatkowe taniej niż to wynika z prostego zliczenia cen modułów.

Kupując moduł dodatkowy, uzyskuje się od razu licencje na tylu użytkowników, na ilu ma się wykupiony pakiet podstawowy. W dwóch modułach dodatkowych są jednak pewne ograniczenia. Moduł Środki trwałe pozwala rejestrować ich nie więcej niż 50, a Kadry i płace mogą być wykorzystywane w firmach zatrudniających do 200 pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu