Hutmen jak Impexmetal

Piotr Wiśniewski
24-10-2005, 00:00

Warunkiem ukształtowania się formacji podwójnego dna będzie pokonanie przez kurs Hutmenu 19,7 zł. Dopiero wtedy będzie można mówić o potencjale wzrostowym, którego zasięg można wyznaczyć na 22 zł. Na razie zajmowanie długiej pozycji jest obarczone dużym ryzykiem.

W 2004 r. Hutmen przeprowadził emisję akcji i zakończył rok stratą netto. Budowa nowej struktury kapitałowej wokół Impexmetalu przez Romana Karkosika była jednak wystarczającym powodem do ustanowienia przez kurs sześcioletniego maksimum przy 22,6 zł w kwietniu. Na tym poziomie zainteresowanie strony popytowej jednak osłabło. Za wzrostem kursu nie poszły wyniki. W efekcie notowania spadły we wrześniu w okolice 17,5 zł. Rynek był jednak na tyle wyprzedany, że nastąpił ruch powrotny w górę. W ostatnich tygodniach na wykresie kształtuje się formacja podwójnego dna, której sprzyjają informacje o dokupieniu akcji przez Impexmetal.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hutmen jak Impexmetal