Hydrobudowa-6 zwiększy przychody

Paweł Mazur
10-05-2001, 00:00

Hydrobudowa-6 zwiększy przychody

W 2001 roku Hydrobudowa-6 chce uzyskać 260 mln zł przychodów z działalności budowlanej. Spółka złoży wkrótce ofertę na budowę kolejnej stacji warszawskiego metra.

W 2000 r. przychody ze sprzedaży z działalności budowlanej Hydrobudowy-6 wyniosły około 212 mln zł.

— W 2001 r. planujemy ich wzrost o blisko 50 mln zł, do 260 mln zł — mówi Gregor Sobisch, prezes zarządu Hydrobudowy-6.

Stacja w planach

W ciągu kilku najbliższych dni spółka złoży swoją ofertę na budowę kolejnej, osiemnastej stacji warszawskiego metra — Plac Wilsona. Zainteresowane firmy na przedstawienie swoich, m.in. kosztorysowych, propozycji mają czas do 15 maja. Wcześniej chęć udziału w przetargu wyraził także stołeczny Budimex.

— Mamy duże doświadczenie w tej dziedzinie, gdyż wybudowaliśmy już sześć stacji metra, a przy siódmej byliśmy współwykonawcą — twierdzi Gregor Sobisch.

Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie koszt budowy stacji Plac Wilsona, ale zdaniem prezesa Sobischa, przekroczy on znacznie 70 mln zł, które trzeba było wyłożyć na poprzednią stację — Dworzec Gdański.

Około 80 proc. robót budowlanych Hydrobudowy-6 wykonywanych jest na terenie Warszawy. Spółka jest obecna na ponad 20 stołecznych budowach.

Miliony z tunelu

Do największych obecnie realizowanych przez przedsiębiorstwo inwestycji należy rozpoczęta już budowa tunelu na Trasie Świętokrzyskiej. Projekt realizowany przez konsorcjum, w skład którego wchodzi też Energomontaż- -Północ i WPRD, ma zostać zakończony w 2002 roku. Wartość prac wynosi 186 mln zł, z czego dwie trzecie przypadnie na roboty budowlane wykonywane właśnie przez Hydrobudowę-6. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w robotach inżynieryjnych, m.in. w wykonawstwie prac fundamentowych. Hydrobudowa-6 wchodzi w skład niemieckiej grupy Bilfinger + Berger, która ma ponad 99 proc. akcji warszawskiego przedsiębiorstwa.

Niemiecka potęga

Na polskim rynku niemiecki inwestor obecny jest także poprzez spółkę Bilfinger + Berger Polska, której prezesem zarządu jest również Gregor Sobisch. Firma ta specjalizuje się w budownictwie kubaturowym i pełni funkcję generalnego wykonawcy (m.in. wznosi obecnie w stolicy ambasadę kanadyjską o wartości ponad 20 mln zł). Większość, bo około 75-80 proc. inwestycji Bilfinger + Berger Polska realizowana jest poza stołecznym rynkiem. W 2000 roku przychody firmy wyniosły ponad 137 mln zł, a w 2001 mają zmniejszyć się do około 100 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hydrobudowa-6 zwiększy przychody