Hyperion ma nowego inwestora

opublikowano: 05-12-2017, 22:00

Kanadyjski fundusz CDPQ inwestuje w pierwszoligowego pośrednika ubezpieczeniowego. Zyska polska Donoria.

Jeden z największych niezależnych pośredników ubezpieczeniowych, brytyjski Hyperion, do którego pośrednio należy polski broker Donoria, pozyskał kolejnego inwestora długoterminowego. Kanadyjski fundusz CDPQ obejmie 25-procentowy pakiet akcji za ponad 300 mln USD. Pieniądze pozwolą grupie ubezpieczeniowej kontynuować światową ekspansję — Hyperion obecny jest na 75 rynkach na całym świecie.

Cytowany w oficjalnym komunikacie prezes David Howden mówi, że grupa planuje kolejne przejęcia. Grupę Donoria w Polsce tworzą broker bezpośredni Donoria, broker reasekuracyjny Howden i Dual Polska, multiagencja specjalizująca się w obsłudze programów ubezpieczeniowych oraz doradztwie. Zdaniem Dominika Stachiewicza, członka zarządu Donorii, odpowiedzialnego za rynki międzynarodowe i reasekurację, wejście funduszu CDPQ do akcjonariatu Hyperiona przyniesie również korzyści dla biznesu prowadzonego nad Wisłą.

— Nasza oferta skierowana jest między innymi do spółek działających na arenie międzynarodowej oraz potrzebujących wyspecjalizowanych produktów ubezpieczeniowych. Wraz z globalnym rozwojem Hyperiona zwiększa się także zasięg naszych usług — mówi ekspert.

Grupę Donoria tworzą broker bezpośredni Donoria, broker reasekuracyjny Howden i Dual Polska, multiagencja specjalizująca się w obsłudze programów ubezpieczeniowych oraz doradztwie.

W ostatnich trzech latach przychody grupy Donorii w Polsce regularnie rosły średnio o ponad 15 proc. rocznie. Po objęciu akcji przez fundusz CDPQ pracownicy i menedżerowie Hyperiona pozostaną głównymi akcjonariuszami międzynarodowej grupy. W akcjonariacie pozostanie także amerykański fundusz General Atlantic, który w 2013 r. nabył 30 proc. Hyperiona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane