Hyperloop powstanie w Abu Dhabi

opublikowano: 18-04-2018, 18:57

Hyperloop Transportation Technologies (HTT), jedna z firm opracowujących superszybkie technologie transportu, rozpocznie budowę toru w Abu Dhabi, którego uruchomienie przewidziane jest do 2020 roku.

Firma podpisała właśnie umowę z Aldar Properties PJSC, twórcą toru wyścigowego Formuły 1 Yas Island, która pozwoli na rozpoczęcie budowy systemu hiperloop.

Hyperloop
Zobacz więcej

Hyperloop źródło: Hyperloop Transportation Technologies

Zostanie on zlokalizowany w pobliżu terenów Expo 2020 i międzynarodowego lotniska Al Maktoum, na granicy emiratów Abu Zabi i Dubaju. Abu Dhabi jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

HTT planuje budowę 10-kilometrowej linii w kilku etapach.

Umowa tworzy podstawę prawną dla pierwszego komercyjnego systemu Hyperloop na świecie.  Dzięki niemu połączymy Abu Zabi z Al Ain, Dubajem i Rijadem w Arabii Saudyjskiej – powiedział Bibop Gresta, prezes HTT. Dodaje iż ma nadzieję, że pierwsza sekcja będzie gotowa na Expo 2020.

Expo 2020, które ma gościć Dubaj, to wielka impreza, mająca przyciągnąć miliony odwiedzających. Zaplanowana jest w terminie od 20 października 2020 r. do 10 kwietnia 2021 r.

Hyperloop, to rozwiązanie pozwalające na transport w dużej rurze z prędkością do 750 mph za pomocą magnesów, a idea początkowo była wymyślona przez miliardera Elona Muska w 2013 roku.

HTT współpracuje z wieloma rządami, w celu skomercjalizowania swojej technologię. Ale jak dotąd, w niektórych krajach, przeprowadzano jedynie tak zwane "studia wykonalności" - w celu zbadania, czy system jest ekonomicznie opłacalny. Informacja dotycząca Abu Dhabi wydaje się być pierwszym prawdziwym sukcesem firmy i urzeczywistnieniem dotychczasowych projektów i badań.

Firma pracuje również nad budową kapsuły pasażerskiej, która będzie wykorzystywana w tej formie transportu. Powinna być ona gotowa do połowy roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu