I&B System jest coraz bliżej technologii GPS

KSA
opublikowano: 02-11-2007, 00:00

Media Service dołączy do grupy jeszcze w tym roku. I&B System wzbogaci ofertę o nowe technologie.

Media Service dołączy do grupy jeszcze w tym roku. I&B System wzbogaci ofertę o nowe technologie.

Rada nadzorcza I&B Systemu zgodziła się na przejęcie spółki Media Service. Dzięki transakcji oferta giełdowej firmy, świadczącej usługi informatyczne, wzbogaci się o technologie GPS.

— Poszerzenie działalności o nowe technologie zdecydowanie zwiększy wartość grupy. Co jednak ważniejsze, stworzy podstawy do wzrostu wyników finansowych w kolejnych latach, gdyż segment usług i produktów wykorzystujących technologię GPS rośnie co roku w tempie dwucyfrowym — tłumaczy Henryk Kruszek, prezes I&B Systemu.

Za 100 proc. udziałów w firmie Media Service giełdowa spółka zapłaci własnymi akcjami. Ustalono, że wyemituje od 50 do 70 mln nowych papierów. Obecnie kapitał zakładowy dzieli się na 56,5 mln akcji. Nadzwyczajne walne w sprawie emisji ma być zwołane w ciągu kilku dni, a finał przejęcia zaplanowany jest jeszcze w tym roku.

I&B System podkreśla też, że planowana transakcja da m.in. możliwość restrukturyzacji aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością obydwu spółek. Chodzi o nieruchomości i tereny inwestycyjne, których wartość szacowana jest na blisko 30 mln zł. Ich sprzedaż mogłaby zapewnić źródła finansowania dla planowanych dalszych akwizycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / I&B System jest coraz bliżej technologii GPS