IBM zwolni 10 tys. osób w Europie

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 25-11-2020, 15:29

IBM planuje zwolnić 10 tys. osób w Europie. Ma to pomóc obniżyć koszty w jego wolno rozwijającej się jednostce usługowej i przygotować firmę do podziału.

Według osób zaznajomionych ze sprawą, z którymi rozmawiał Bloomberg, cięcia dotkną ok. 20 proc. pracowników w regionie. Najbardziej ucierpią Wielka Brytania i Niemcy. Zwolnienia planowane są również w Polsce, na Słowacji, we Włoszech i w Belgii, głównie w działach, które na co dzień obsługują infrastrukturę.

IBM oświadczył w październiku, że planuje skoncentrowanie się na nowej, wydzielonej jednostce zajmującej się tworzeniem chmury hybrydowej i sztucznej inteligencji. Firma ma nadzieję, że pomoże jej to osiągnąć wzrost przychodów. „Podejmujemy działania strukturalne, aby uprościć i usprawnić naszą działalność” - powiedział wówczas dyrektor finansowy James Kavanaugh.

„Nasze decyzje kadrowe są podejmowane tak, aby zapewnić naszym klientom jak najlepsze wsparcie w zakresie otwartej platformy chmury hybrydowej i sztucznej inteligencji” - powiedziała rzeczniczka IBM. „Kontynuujemy również znaczne inwestycje w szkolenia i rozwój umiejętności pracowników, aby jak najlepiej sprostać potrzebom rynku” – dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane