IBS pod nowym szyldem

Akcjonariusze zgodzili się na emisję obligacji wartych więcej niż giełdowa wycena spółki.

Akcjonariusze zgodzili się na emisję obligacji wartych więcej niż giełdowa wycena spółki.

IBS pod nowym szyldem

KL
opublikowano: 11-06-2010, 00:00

Akcjonariusze zgodzili się na emisję obligacji wartych więcej niż giełdowa wycena spółki.

Akcjonariusze zgodzili się na emisję obligacji wartych więcej niż giełdowa wycena spółki.

IB System, którego nazwa pochodzi od skrótu Invar Biuro System, zmienił nazwę na taką, która ma lepiej przystawać do nowego charakteru działalności. Firma, która zajmuje się m.in. systemami informatycznymi i dystrybucją urządzeń GPS, chce być postrzegana jako fundusz private equity. Swoją działalność będzie prowadzić pod nazwą Calatrava Capital. Zgodę na zmianę wyrazili wczoraj akcjonariusze spółki.

Większość uchwał, takich jak absolutoria dla zarządu i rady nadzorczej, czy zatwierdzenie sprawozdania finansowego przyjęto jednogłośnie. Jedna z uchwal dotyczyła emisji obligacji o wartości do 80 mln zł (wartość spółki według wyceny giełdowej to obecnie około 47 mln zł). Program ma być rozłożony na trzy lata. Niedawno firma wyemitowała też obligacje zamienne na akcje.

— Uchwała o emisji obligacji zwykłych powstała w odpowiedzi na potrzeby instytucji finansowych. Nie wszystkie chciały — jak nasz znaczący akcjonariusz Paweł Narkiewicz — obejmować obligacje zamienne na akcje — wyjaśnia Marcin Niewęgłowski, prezes IB System (a właściwie Calatrava Capital).

Według niego, uchwała będzie stanowiła narzędzie dla zarządu, które pozwoli na elastyczne zdobywanie kapitału w momencie, gdy będzie to potrzebne na konkretny projekt.

Spółka prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy z firmą z branży spożywczej. Chce jako inwestor finansowy objąć pakiet 25-procentowy i w przyszłości odsprzedać go inwestorowi branżowemu.

— Przyglądamy się jeszcze dwóm firmom, jednak te projekty są na znacznie mniej zaawansowanym etapie — mówi Marcin Niewęgłowski.

80

mln zł Obligacje o takiej wartości może w ciągu trzech lat wyemitować Calatrava Capital, czyli giełdowy IB System.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane