IDM dał 8,3 proc. zysku

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 28-07-2005, 00:00

Szefowie i zarazem właściciele krakowskiego domu maklerskiego tak wierzą w spółkę, że publicznie obiecują dalsze zakupy akcji.

Po 14 latach działania GPW doczekała się debiutu pierwszego biura maklerskiego. Nawet niezłego. Internetowy Dom Maklerski rozpoczął giełdową karierę od 13 zł za akcję. Dla inwestorów, którzy kupili 1,5 mln akcji po 12 zł, oznaczało to 8,33 proc. zysku. Potem jeszcze na chwilę kurs podniósł się do 13,20 zł, by przez większą część sesji wahać się w granicach kilkudziesięciu groszy poniżej ceny debiutu. Na zamknięciu za akcję spółki płacono 12,50 zł.

Prezesi chcą akcji

Grzegorz Leszczyński, prezes IDM, był zadowolony z debiutu.

— Myślę, że spora redukcja zapisów w ofercie i fakt, że większość akcji objęli inwestorzy finansowi, zapewni nam stabilizację wyceny — uważa szef IDM.

Jego zdaniem, obecny kurs to dopiero początek. Prezes spodziewa się szybkiego wzrostu wartości firmy. Potwierdził wiarę w spółkę, kupując akcje w ofercie razem z wiceprezesem Rafałem Abratańskim. Obecnie kontrolują oni około 30 proc. kapitału IDM.

— Po debiucie mam zamiar nadal skupować nasze walory — deklaruje prezes.

Większość z 18 mln zł pozyskanych z oferty IDM chce przeznaczyć na kapitał obrotowy, by móc przeprowadzić więcej transakcji na rynku kapitałowym. Grzegorz Leszczyński zapowiada, że biuro w tym roku przeprowadzi jeszcze 2- -3 oferty publiczne. Najbliższa dotyczyć będzie spółki informatycznej Teta. Kontrakty w dwóch kolejnych przypadkach są jeszcze finalizowane.

Niezagrożona prognoza

IDM zapowiada na ten rok wzrost zysku o ponad 40 proc., do 8 mln zł.

— Patrząc na wyniki pierwszego półrocza, wydaje się, że te szacunki nie są zagrożone. Zrobimy wszystko, by przekroczyć prognozę — mówi Grzegorz Leszczyński.

Zarząd zamierza przynajmniej 20 proc. tegorocznego zysku wypłacić w formie dywidendy. Spółka chce regularnie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IDM dał 8,3 proc. zysku