IDM kupuje i sporo obiecuje

Maciej Zbiejcik
24-03-2006, 00:00

IDM przedstawił ambitne prognozy na 2006 r. Czy realne? Rynek do tej pory wierzył w jego rozwój...

Krakowskie biuro maklerskie chce w tym roku zarobić 14 mln zł. To blisko 50 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

— Biorąc pod uwagę projekty, które będziemy realizować w tym roku, zaplanowana prognoza zysku jest bezpieczna. Zarówno w obszarze rynku pierwotnego, gdzie podpisaliśmy już sześć umów na nowe emisje, jak i w innych obszarach działalności perspektywy są dobre. Niewykluczone, że w tym roku uda się nam przeprowadzić 10 ofert pierwotnych — uważa Rafał Abratański, wiceprezes IDM.

Perspektywy rozwoju giełdowego brokera dostrzegają także inwestorzy. Od początku roku akcje IDM zdrożały o 120 proc., a wczoraj zyskiwały nawet 4,1 proc. Do tej pory Broker przyzwyczaił akcjonariuszy do wywiązywania się z prognoz z nawiązką. W 2005 r. pierwotnie zapowiadał 8 mln zł zysku, potem podniósł szacunki do 9,2 mln zł, a ostatecznie zarobił ponad 9,6 mln zł.

Wpływ na wyniki małopolskiego brokera może mieć nawiązanie współpracy z Bankierem.pl. Za kwotę 2,4 mln zł IDM stał się właścicielem 10 proc. akcji internetowego pośrednika finansowego. Udziały sprzedał giełdowy fundusz BMP.

— Planujemy szeroką współpracę. Chcemy oferować produkty IDM — przyznaje Tomasz Jażdżyński, prezes Bankier.pl.

Trzeba też dodać, że Bankier.pl za pośrednictwem IDM wybiera się na warszawski parkiet. Na giełdzie ma się pojawić jeszcze przed wakacjami.

— Wierzymy w rozwój tej spółki, dlatego inwestycje traktujemy długoterminowo — podkreśla Rafał Abratański.

Broker zakłada, że realizacja prognoz będzie uzależniona także od wprowadzenia nowych produktów i usług (m.in. w zakresie rynków walutowych). Obiecuje, że nie zaniedba pozostałych obszarów działalności (asset management i usług na rynku wtórnym), a także budowy sieci punktów obsługi klienta. IDM wchodzi również w nowy obszar aktywności na rynku funduszy inwestycyjnych. W lutym podpisał umowę w sprawie zakupu Górnośląskiego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IDM kupuje i sporo obiecuje