IDMSA wybiera się po emerytury

RAV
opublikowano: 04-03-2011, 00:00

Przejęcia i co najmniej pięć ofert publicznych — broker będzie mieć w tym roku pełne ręce roboty.

Przejęcia i co najmniej pięć ofert publicznych — broker będzie mieć w tym roku pełne ręce roboty.

Dom Maklerski IDMSA obiecuje rozbudowę grupy kapitałowej. Po zakupie 45 proc. WestLB Bank Polska (obecnie Polski Bank Przedsiębiorczości) zarząd spogląda w stronę branży ubezpieczeniowej.

— Na razie akumulujemy gotówkę. Jeśli nadarzy się okazja, nie wykluczamy zakupu. Nawet w tym roku — mówi Grzegorz Leszczyński, prezes IDMSA.

— Czy byłaby to opłacalna inwestycja? To zależy od ceny zakupu i segmentu rynku. Przy ubezpieczeniach życiowych, szczególnie w wersji połączonej z oszczędzaniem, rentowność jest niezła — mówi Marcin Materna, analityk Millennium Dom Maklerski.

Prezes nie ukrywa, że interesuje go zakup dużego podmiotu. Poza tym IDM SA śmielej patrzy w stronę OFE.

— Bardzo poważnie zastanawiamy się nad zakupem funduszu emerytalnego. Tym bardziej że po wprowadzeniu rządowych zmian część z nich może zacząć przynosić straty, a w konsekwencji mogą trafić na sprzedaż — mówi Grzegorz Leszczyński.

W tym przypadku IDM SA zainteresowany jest mniejszymi graczami. Ponadto broker planuje w tym roku przeprowadzić co najmniej pięć ofert publicznych akcji, m.in. Work Service i Global Cosmed.

W ubiegłym roku broker zanotował 44,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto, czyli o 12 proc. więcej niż w 2009 r. Na poziomie jednostkowym zysk sięgnął 30,7 mln zł (+42 proc. r/r).

— W 2010 r. zrealizowaliśmy projekty, dzięki którym polskim firmom pozyskać ponad 1 mld zł. To drugi wynik w historii spółki — zachwala Grzegorz Leszczyński.

W tym roku będzie znacznie lepiej.

— Początek roku zaczął się bardzo dobrze. W efekcie w tym roku. wartość zrealizowanych projektów wyniesie około 2 mld zł — twierdzi prezes IDMSA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAV

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu