IHS Markit zatrudni 100 osób

opublikowano: 01-10-2017, 22:00

Dostawca systemów informatycznych i aplikacji wchodzi do nowego biura w Gdańsku. Obiecuje pracownikom luksusy.

Polski oddział IHS Markit to część spółki notowanej na NASDAQ. Zatrudnia 200 specjalistów zajmujących się rozwojem systemów informatycznych i aplikacji, a także analizą danych. — Zatrudnimy jeszcze 100 osób — mówi Andrzej Dostatni, szef IHS Markit w Gdańsku. Spółka potrzebuje większego biura — właśnie wprowadziła się do C200 Office, biurowca w pobliżu Politechniki Gdańskiej, gdzie zajmie 4,3 tys. mkw.

Fot. Bloomberg

— Zespół ma do dyspozycji pokoje pracy, tzw. war rooms, stanowiska do pracy na stojąco, a także liczne miejsca odpoczynku i relaksu, niektóre o domowym, niezobowiązującym charakterze. Oryginalnie zaaranżowane biuro sprzyja również pracy w ciszy i skupieniu — mówi Andrzej Dostatni. Gdański oddział IHS Markit istnieje od 1997 r. — wcześniej działał pod markami Primark Poland, GlobalInTech oraz IHS Global. Założycielem spółki jest Andrzej Dostatni, sześciokrotny… Mistrz Polski w Łyżwiarstwie Figurowym, który wystąpił na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Calgary. Firma ma najmocniejszy zespół IT w grupie.

IHS Markit powstała z niedawnego połączenia dwóch spółek: amerykańskiej IHS i angielskiej Markit. Dostarcza artykuły, raporty i prognozy rynkowe. Obsługuje 50 tys. klientów w ponad 165 krajach, m.in. wszystkie największe banki, fundusze hedgingowe, rządy z grupy G20, a także większość największych firm paliwowych, czołowych korporacji amerykańskich, największych koncernów motoryzacyjnych i firm z listy Fortune Global 500. Zatrudnia w 31 krajach około 13 tys. osób, w tym około 3,7 tys. pracowników IT. W Trójmieście w sektorze usług biznesowych pracuje 19,3 tys. osób w 120 centrach, co daje miastu czwarte miejsce w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane