IKEA może zapłacić miliony euro zaległych podatków

opublikowano: 07-10-2019, 11:32

Inter IKEA, właściciel marki IKEA może otrzymać nakaz zapłaty do końca roku milionów euro zaległych podatków w Holandii, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Agencja zwraca uwagę, że to skutek działań podjętych przez unijne instytucje ochrony konkurencji, których celem jest przeciwdziałanie nieuczciwym i dającym przywileje praktykom podatkowym. Komisja Europejska kończy dwuletnie dochodzenie dotyczące właściciela marki IKEA. Źródła Reutersa podkreślają, że ogłoszenie jego wyniku może jeszcze się przesunąć ze względu na zakres sprawy.

IKEA informowała niedawno, że jej przychody przekroczyły po raz pierwszy 40 mld EUR. W okresie 12 miesięcy zakończonym w sierpniu przychody szwedzkiego giganta meblarskiego sięgnęły 41,3 mld EUR. Oznacza to wzrost o 6 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Do rekordowych przychodów przyczyniła się rosnąca aż o 43 proc. sprzedaż przez Internet, która sięgnęła w omawianym okresie 2,9 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane