Ikea przetestuje bezgotówkowy sklep

opublikowano: 31-08-2018, 09:39

W szwedzkim Gävle testowany będzie bezgotówkowy sklep Ikea. Jeśli wynik będzie pozytywny, rozwiązanie zostanie zastosowane w całym kraju.

- Z naszych badań wynika, że zdecydowana większość klientów uznaje płatności gotówkowe za coraz mniej ważne. Obecnie poświęcamy na ich realizację znaczne środki, a wolelibyśmy skierować je na coś innego – powiedział Patric Burstein, szef relacji z klientami w sklepie w Gävle.

Zobacz więcej

IKEA

Bloomberg

Test bezgotówkowego sklepu rozpocznie się 1 października. Jeśli zakończy się sukcesem, rozwiązanie zostanie zastosowane we wszystkich sklepach Ikea  w Szwecji.

Szwedzi znani są z coraz rzadszego posługiwania się gotówką. Korzystają z kart debetowych trzykrotnie częściej niż większość Europejczyków. Do tego rośnie popularność płatności smartfonem. Według niektórych prognoz, Szwecja stanie się krajem bezgotówkowym do 2030 roku.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.se

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu