Ikea wycofuje komody Malm z USA i Kanady

AD
opublikowano: 28-06-2016, 15:08

Koncern Ikea poinformował o wycofaniu ze sprzedaży na rynkach w USA i Kanadzie jednej z popularniejszych serii komód "Malm". - To wynik dobrowolnego zastosowania się przez Ikea do norm ASTM, funkcjonującej w tych krajach - informuje rzecznik Ikea Polska.

Wycofanie komód Malm ze sprzedaży nastąpiło po serii wypadków w USA i Kanadzie z udziałem tego mebla, w wyniku których zmarło 3 dzieci. Wszystkie zdarzenia miały związek z nieprzymocowaniem komody do ściany, zgodnie z zaleceniem producenta.

Zobacz więcej

Komoda w serii Malm

Ikea

Rzecznik Ikea w Polsce opublikował oświadczenie, w którym tłumaczy, że komody Malm spełniają nasze normy bezpieczeństwa i nie będą wycofane w innych krajach.

-  Wszystkie komody IKEA są bezpieczne i spełniają obowiązkowe normy na wszystkich rynkach. Bezpieczeństwo klientów jest dla nas najważniejsze. Wycofanie produktu w USA i w Kanadzie jest wynikiem zastosowania się do dobrowolnej normy ASTM, funkcjonującej tylko na tych rynkach. Wycofanie w USA, gdzie zdarzył się wypadek, jest wynikiem dialogu między IKEA oraz lokalnymi organizacjami konsumenckimi - czytamy w oświadczeniu rzecznika Ikea Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy