Imagis bliżej PC Guardu

KL
opublikowano: 24-03-2011, 00:00

Na 74,3 mln zł wyceniono Imagis, spółkę zależną Calatrava Capital, na poczet transakcji z PC Guardem.

Na 74,3 mln zł wyceniono Imagis, spółkę zależną Calatrava Capital, na poczet transakcji z PC Guardem.

Upublicznienie Imagisu miało być tegorocznym priorytetem dla Calatrava Capital. I jest, tyle że Imagis znajdzie się na giełdzie poprzez przejęcie przez PC Guard. Walne w tej sprawie odbędzie się 15 kwietnia, a wczoraj spółki opublikowały wycenę Imagisu. Ma być wart 74,3 mln zł. PC Guard zapłaci za firmę własnymi walorami, które obejmie Calatrava. Ich ostateczna cena nie jest jeszcze znana, wiadomo tylko, że nie przekroczy 2,69 zł. PC Guard chce mieć pakiet większościowy, powyżej 51 proc., a deklaruje, że jest zainteresowany nawet objęciem 100 proc. akcji.

W grudniu do Imagisu weszła grupa inwestorów finansowych. Wówczas spółkę wyceniano na 40 mln zł, prawie o połowę mniej niż obecnie. Skąd ta zmiana? Uwzględniono m.in. perspektywy spółki.

— Rok 2011 będzie dla Imagisu przełomowy — podkreśla Paweł Narkiewicz, prezes Calatrava Capital.

Dodaje, że jego firma zamierza pozostać w akcjonariacie PC Guard z perspektywą długoterminową.

— Wierzę w perspektywy Imagisu i jestem przekonany, że na akcjach PC Guardu po przejęciu da się zarobić — przekonuje prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy