Imigracja do Kanady spadła o połowę

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 12-02-2021, 15:06

Imigracja do Kanady spadła w zeszłym roku o prawie połowę, osiągając najniższy poziom od ponad dwóch dekad. To efekt ograniczeń w podróżowaniu wywołanych pandemią.

Kanada
fot. Bloomberg
Kanada fot. Bloomberg

Według danych urzędu statystycznego, w 2020 roku w Kanadzie zamieszkało na stałe 184 370 nowych osób, najmniej od końcówki lat 90. XX wieku. Rok wcześniej do Kanady przyjechało 341 175 imigrantów.

To gwałtowna zmiana dla kraju, który w ostatnich latach opierał się na szybkim wzroście imigracji, aby napędzać gospodarkę. Spadek przepływów może mieć konsekwencje dla wszystkich sektorów, od rynku mieszkaniowego po popyt na usługi. Liczby nie są zaskoczeniem biorąc pod uwagę, że granice zostały zamknięte dla podróżnych w marcu 2020 roku.

Minister imigracji Marco Mendicino w październiku ogłosił, że planuje nadrobić straty poprzez przyznanie pobytu stałego większej liczbie tymczasowych rezydentów, takich jak pracownicy i studenci zagraniczni. Celem na 2021 rok jest przyciągnięcie 401 tys. nowych mieszkańców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane