Immoeast traci w oczach analityków

Kamil Zatoński
opublikowano: 25-09-2008, 12:58

Specjaliści z biur maklerskich coraz mniej przychylnie patrzą na akcje austriackiego dewelopera. Lepiej późno niż wcale…

Papiery Immoeast, wycenianego dziś na niewiele ponad 5,5 mld zł austriackiego dewelopera, straciły w ciągu ostatnich dwóch tygodni prawie 50 proc. wartości. Przecena skłoniła analityków biur maklerskich do weryfikacji oczekiwań co do wyników spółki, a w konsekwencji – wycen i rekomendacji.

I tak: trzy dni temu Goldman Sachs zmienił zalecenie dla Immoeast z „kupuj” do „neutralnie”, a cenę docelową z 5,60 do 2,60 EUR (o 54 proc.). Exane BNP Paribas podtrzymał zalecenie „nautralnie”, ale wycenę ściął z 6,50 do 4,50 EUR (o 30 proc.). Dziś pojawiły się trzy rekomendacje: autorstwa UBS („neutralnie”, poprzednio „kupuj”), Erste Banku („akumuluj”, poprzednio „kupuj”) i UniCredit (wycena w dół o 55 proc. do 3,40 EUR). W trakcie aktualizacji znajduje się rekomendacja autorstwa Kempen&Co.

Zmiana postrzegania austriackiej spółki to konsekwencja jej słabych wyników w ostatnich kwartałach, złych ocen perspektyw branży, a także informacji z samej spółki, która mniej więcej o połowę ograniczyła wartość planowanych inwestycji, tłumacząc to potrzebą zabezpieczenia płynności finansowej.

Dziś na giełdzie w Wiedniu kurs Immoeast lekko rośnie i wynosi 1,95 EUR. Na GPW lekko spada do 6,75 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Immoeast traci w oczach analityków