Impel razem z BNM 3 zbuduje mieszkania we Wrocławiu

(Tadeusz Stasiuk)
12-12-2006, 20:41

Impel, który rozpoczął działalność w branży deweloperskiej, znalazł partnera do realizacji pierwszego projektu.

Impel, który rozpoczął działalność w branży deweloperskiej, znalazł partnera do realizacji pierwszego projektu. Wraz z BNM 3, Impel powołał spółkę, która zbuduje ok. 350 mieszkań we Wrocławiu. Partner w drugim, większym projekcie powinien być znany w pierwszej połowie 2007 roku.

"W ramach wspólnego przedsięwzięcia powstanie około 350 mieszkań o wysokim standardzie. Inwestycja ma zostać zakończona w 2009 roku. Na rzecz nowo utworzonej spółki - BNM 3 Impel SA Sp.J. - Impel przekaże prawo użytkowania wieczystego nieruchomości o powierzchni około 0,5 ha przy ulicy Ślężnej we Wrocławiu, o wartości 7,5 mln zł. Kwotę o jednakowej wysokości, jako wkład pieniężny, przekaże spółka BNM 3" - podał Impel w komunikacie.

"Po analizie kierunków rozwoju rynku nieruchomości we Wrocławiu i specyfiki terenu, jaki posiada Impel, doszliśmy do wniosku, że najbardziej korzystną i dochodową inwestycją będzie budownictwo wielorodzinne, o podwyższonym standardzie" - powiedział cytowany w komunikacie Grzegorz Dzik, prezes Impela.

Rozpoczęcie pierwszego etapu projektu nastąpi w trzecim kwartale 2007 roku. Do tego czasu przygotowywane mają być projekty architektoniczne oraz pozwolenia na budowę.

Również w trzecim kwartale 2007 r. planowana jest sprzedaż pierwszych mieszkań.

W połowie listopada, kiedy Impel poinformował o działaniach w branży deweloperskiej, spółka podawała, że planuje drugi, znacznie większy projekt we Wrocławiu - budowę apartamentowców w centrum miasta, gdzie grupa Impel posiada 6,7 hektarów gruntów, a łącznie z podmiotem powiązanym jest to 15 hektarów.

"W tym projekcie jesteśmy cały czas na etapie wyboru partnera do realizacji przedsięwzięcia. Wybór nastąpi w przyszłym roku. Myślę, że w pierwszym, drugim kwartale. Przychody z tej inwestycji według mnie nie pojawią się jeszcze w przyszłym roku" - powiedział Piotr Paliło, doradca zarządu ds. relacji inwestorskich.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Impel razem z BNM 3 zbuduje mieszkania we Wrocławiu