Impexmetal wraca do łask

Spółka dnia

Już 34 proc. w ciągu ostatnich dziesięciu tygodni dały zarobić akcje Impexmetalu, spółki z Portfela PB. To jednak oznacza dopiero początek długiej drogi do odrobienia strat z wcześniejszej gwałtownej przeceny. Od początku akcje spółki nadal są na 27-procentowym minusie, a od szczytu hossy z 2011 proc. straty inwestorów sięgają 52 proc.

„Uważamy, że Impexmetal stanowi ciekawą ekspozycję na oczekiwane przez nas odbicie gospodarcze w Polsce” — napisali w czerwcowym raporcie analitycy Noble Securities, zalecając kupno papierów. Ich zdaniem, spółka jest atrakcyjnie wyceniana, a potencjał zwyżek wciąż sięga 23 proc. Z technicznego punktu widzenia do trwałej hossy wciąż jest jednak daleko.

O definitywnym zakończeniu rynku niedźwiedzia będzie można mówić dopiero wraz z przełamaniem linii trendu spadkowego, leżącej na wysokości 3,3 zł. Do tej pory bardziej prawdopodobny pozostaje scenariusz jedynie średnioterminowego korekcyjnego odbicia notowań w okolice pułapu 3 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane