Indeksy giełd w USA nadal idą w górę

03-07-2007, 15:57

W USA sesje rozpoczęły się wzrostami indeksów. Rynek czeka na dane o zamówieniach fabrycznych, sprzedaży domów i  samochodów. Wtorkowa sesja potrwa tylko do 19.00 czasu polskiego. W środę rynki w USA nie pracują z powodu święta Dnia Niepodległości.

O godzinie 16.00 czasu polskiego rynek pozna dane o zamówieniach fabrycznych w maju (oczekiwany spadek o 1,2 proc.). W tym samym czasie ma być podany indeks sprzedaży domów, opracowany przez National Association of Realtors. Na notowania akcji spółek branży motoryzacyjnej wpłyną dane o sprzedaży aut w czerwcu. Akcje General Motors i Forda tanieją. W przypadku tego drugiego rynek spodziewa się 7-9 proc. spadku sprzedaży. Kurs akcji Oracle zmienia się w niewielkim zakresie pomimo tego, że SAP przyznał się do kopiowania jego kodów. Według analityków, ugoda może kosztować go nawet 100 mln USD. Spada kurs Kraft Foods. We wtorek ujawniono, że negocjuje on z francuskim Danone odkupienie spółki produkującej ciastka. Wartość transakcji przekracza 7 mld USD.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy giełd w USA nadal idą w górę