Indeksy w USA rosną po cięciu stóp przez Fed

Przemek Barankiewicz
11-12-2001, 20:41

Pierwszą reakcją na decyzję Fed o cięciu stóp był lekki spadek kursów. Potem jednak górę wzięła nadzieja związana z możliwymi dalszymi redukcjami. Wzrostom przewodzą spółki internetowe, producenci chipów i światłowodów.

Wśród dotkomów najlepszy jest we wtorek Doubleclick, ale papiery Amazon, Yahoo i Ebay także zadawalają swoich właścicieli, zyskując po 5 proc.

Akcjom producentów chipów przewodzi Xilinx. Spółka poprawiła kwartalne prognozy sprzedaży.

Poniedziałkowe straty wywołane słabymi prognozami JDS Uniphase odrabia branża światłowodowa. Rosną m.in. kursy Nortel Networks i Lucent Technologies.

Od rynku odstaje General Motors. Koncern samochodowy traci ponad 4 proc., bo należące do niego Daewoo zamknie 3 fabryki w Korei.

Słabe są papiery Hewlett-Packard i Compaqa. Fuzja obu firm prawdopodobnie nie wypali, co jest jednak większym ciosem dla akcji drugiej z nich.

Rezerwa Federalna obniżyła podstawową stopę procentową o 25 punktów bazowych do 1,75 proc. Stopa dyskontowa spadła do najniższego od 53 lat poziomu 1,25 proc. Zarząd Fed, który obciął oprocentowanie po raz 11 w tym roku, nie wykluczył dalszych redukcji, bo oznaki ożywienia gospodarczego ciągle słabe.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy w USA rosną po cięciu stóp przez Fed