Czytasz dzięki

Indonezja odmraża gospodarkę mimo braku spadku liczby zakażeń

  • PAP
opublikowano: 08-06-2020, 14:39

Choć w większości krajów Azji Południowo-Wschodniej pandemia koronawirusa została powstrzymana, dwa najludniejsze kraje regionu: Indonezja i Filipiny wciąż zmagają się z dużą liczbą nowych infekcji. Mimo to, w Indonezji ogłoszono nowy etap odmrażania gospodarki.

W poniedziałek indonezyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało o wykryciu infekcji koronawiursem u 847 osób oraz śmierci 32 zakażonych. Mimo że w największym kraju Azji Południowo-Wschodniej zaczęto znosić część restrykcji - np. otwierając meczety, a od poniedziałku też transport publiczny i restauracje w Dżakarcie - liczba nowych przypadków Covid-19 nie zaczęła spadać.

Mimo jednego z najniższych wskaźników wykonywanych testów na milion mieszkańców, w Indonezji stwierdzono dotychczas 32 033 przypadków zakażenia wirusem, z czego 1883 zakończyły się śmiercią.

Podobna sytuacja jest na Filipinach, gdzie w poniedziałek władze doniosły o 579 wykrytych infekcjach oraz ośmiu zgonach w ciągu ostatniej doby. W stolicy kraju, Manili, w czerwcu po ponad dwóch miesiącach surowego reżimu sanitarnego, zniesiono część obostrzeń. Ale w poniedziałek minister edukacji Leonor Briones zapowiedziała jednak, że szkoły w kraju pozostaną zamknięte do czasu wyprodukowania szczepionki na koronawirusa.

W sumie na Filipinach zarejestrowano ponad 22 tys. przypadków Covid-19. Zmarło 1011 zakażonych osób.

Najwięcej potwierdzonych zakażeń koronawirusem w regionie ma Singapur - 38 296, z czego jedynie 25 okazały się śmiertelne. W poniedziałek władze poinformowały o 386 nowych infekcjach. Podały również, że około połowa z wykrytych zakażeń - głównie u pracowników z zagranicy - miały przebieg bezobjawowy.

Rozprzestrzenianie się wirusa opanowały władze w Malezji, gdzie w poniedziałek wirusa wykryto jedynie u 9 nowych osób. 8 nowych infekcji zarejestrowano w Tajlandii, a 3 w Wietnamie. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane