Inea ma ogólnopolskie ambicje

opublikowano: 01-07-2018, 22:00

Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) oceniło pierwsze projekty w trzecim konkursie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na budowę sieci szerokopasmowych.

Do dofinansowania na czterech obszarach zostały wybrane wnioski powiązanych z Ineą spółek FIBEE IV i FIVBEE I. Zgodnie z wynikami oceny, FIBEE IV i FIBEE I na czterech obszarach otrzymają łącznie 178 mln zł dofinansowania. Poza FIBEE IV i FIBEE I istnieją jeszcze spółki FIBEE II i FIBEE III. Wszystkie zostały zarejestrowane w marcu, a właścicielem każdej z nich jest Easyhost. Udziałowcem zarejestrowanego także wiosną Easyhostu jest NGN Wielkopolska FIZ.

PRZYŚPIESZENIE: Pierwszy konkurs na dofinansowanie sieci szerokopasmowych CPPC rozstrzygało ponad dziewięć miesięcy. Według szefowej centrum Wandy Buk, ocena wniosków trzecim konkursie ma się zakończyć w lipcu, czyli maksymalnie 2,5 miesiąca od ich złożenia.
Wyświetl galerię [1/2]

PRZYŚPIESZENIE: Pierwszy konkurs na dofinansowanie sieci szerokopasmowych CPPC rozstrzygało ponad dziewięć miesięcy. Według szefowej centrum Wandy Buk, ocena wniosków trzecim konkursie ma się zakończyć w lipcu, czyli maksymalnie 2,5 miesiąca od ich złożenia. Fot. Marek Wiśniewski

Według nieoficjalnych informacji, spółki te złożyły wnioski na wszystkie obszary w trzecim konkursie, w którym do operatorówma trafić blisko 2 mld zł dofinansowania na budowę sieci. CPPC oceniło pierwsze projekty w zaledwie 1,5 miesiąca od wniosków. W tym tygodniu należy się spodziewać kolejnych rozstrzygnięć. Łącznie w trzecim konkursie aplikowało 28 podmiotów. Wśród nich są duzi operatorzy, ale też potentaci z zupełnie innych branż, jak np. Tauron. Wśród wnioskodawców ośmiu to duże firmy, a pozostałe — małe i średnie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Inea ma ogólnopolskie ambicje