Infirmacje branżowe

opublikowano: 28-05-2013, 00:00

Hotele, centra handlowe, biura

BIURA

Savills skomercjalizuje Garden Plaza

Firma Savills będzie jednym z agentów komercjalizujących warszawski biurowiec Garden Plaza. W czteropiętrowym budynku znajdzie się 8,52 tys. mkw. powierzchni najmu. Zaplanowano parking na 130 samochodów. W pobliżu budynku powstaną też miejsca na postój rowerów. Pierwsi najemcy wprowadzą się do biurowca w drugim kwartale 2014 r.

APARTAMENTY

Na Powiślu widać już mury

Na warszawskim Powiślu powstaje kompleks pięciu apartamentowców. Budynki są już w stanie surowym zamkniętym. Trwają prace wykończeniowe i montaż elewacji. W sześciopiętrowych kamienicach znajdzie się 139 apartamentów o powierzchniach od 36 do 140 mkw. (od 2 do 5 pokoi), każdy z loggią lub tarasem. Ceny za mkw. zaczynają się od 13 tys. zł. Wysokość kondygnacjiwyniesie do 3 m. W budynkach zaplanowano wiele nowoczesnych rozwiązań, m.in. indywidualnie sterowany system klimatyzacji, system zarządzania budynkiem, a także własną stację uzdatniania wody. Zakończenie budowy przewidziano na luty 2014 r. Oprócz budynków mieszkalnych w kompleksie Powiśle Park powstanie również biurowiec, przewidziany na siedzibę Mazowieckiej Spółki Gazownictwa. Generalnym wykonawcą całej inwestycji jest Budimex.

HOTELE

Otwarcie Novotelu w Łodzi

22 maja otwarto czterogwiazdkowy hotel Novotel przy al. Piłsudskiego w Łodzi. Jedenastokondygnacyjny budynek ma około 7,3 tys. mkw., na których mieści się 161 pokoi (m.in. typu biznes, twin, apartamenty i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), osiem sal konferencyjnych, bar, restauracja i fitness. Projekt hotelu powstał w biurze architektonicznym Litoborski & Marciniak z Poznania. W sieci hotelowej Novotel działa 400 hoteli w 60 krajach. Łódzki obiekt zbudowała spółka Echo Investment.

CENTRA HANDLOWE

Unibep wybuduje Kwadrat

Spółka Park Handlowy Kwadrat, inwestor centrum handlowego Kwadrat w Białymstoku, wybrała Unibep na generalnego wykonawcę inwestycji. Wartość umowy zawartej przez firmy to 85 mln zł. Kwadrat to połączenie centrum handlowego i parku handlowego. Łączna powierzchnia najmu to około 51 tys. mkw. Klienci będą mogli skorzystać z 1,5 tys. miejsc parkingowych. Otwarcie całego obiektu zaplanowano na IV kw. 2014 r. Wcześniej, bo w III kw., będzie otwarty market budowlany OBI. Za wynajem odpowiada Colliers International. Jeszcze w czerwcu inwestor spodziewa się uzyskać pozwolenie na budowę.

CENTRA HANDLOWE

Reserved powiększa salon w CH Plejada

Marka Reserved powiększy o 1,1 tys. mkw. salon wynajmowany w centrum handlowym Plejada w Sosnowcu. Dotychczas firma zajmowała lokal o powierzchni 400 mkw. Ponowne otwarcie sklepu zaplanowano na jesień 2013 r. Plejada oferuje łącznie 20 tys. mkw. powierzchni najmu, na której znajduje się 100 sklepów, restauracje oraz hipermarket Carrefour. W transakcji właściciela centrum reprezentowała firma Cushman & Wakefield.

CENTRA HANDLOWE

Nowy najemca w Atrium Koszalin

Kawiarnia Yogoland, sprzedająca m.in. mrożone jogurty, zajmie 30 mkw. w Atrium Koszalin. W galerii o powierzchni 55 tys. mkw. działa 128 sklepów. Wśród najemców są m.in. hipermarket Tesco, market budowlany Castorama, Media Markt, Empik i liczne sklepy odzieżowe. Klienci mają do dyspozycji parking na 1,6 tys. miejsc.

BIURA

Synexus i Prudential wynajęły biura we Wrocławiu

Grupa finansowa Prudential zajmie 363 mkw. na parterze wrocławskiego Beta Centre. Sześciopiętrowy budynek łączy funkcje biurową i mieszkalną. Powierzchnia użytkowa wynosi 2,5 tys. mkw., natomiast część mieszkalna składa się z 3 apartamentów. Budynek oddano do użytku w zeszłym roku. Z kolei centrum medyczne Synexus Polska wynajęło 326 mkw. w 212-metrowym wieżowcu Sky Tower. W kompleksie znajdują się powierzchnie mieszkaniowe, biurowe, handlowo-usługowe i rekreacyjne. Część biurowa, którą oddano do użytku w marcu 2013 r., zajmuje 28,5 tys. mkw., galeria handlowa — 25 tys. mkw., natomiast część mieszkalna składa się z 240 apartamentów. W transakcjach pośredniczyła firma doradcza Cushman & Wakefield.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane