Info - TV - FM szykuje mobilną telewizję

KL
26-06-2009, 00:00

Telewizja mobilna już w sierpniu? My będziemy gotowi, reszta zależy od operatorów

Telewizja mobilna już w sierpniu? My będziemy gotowi, reszta zależy od operatorów

— mówi prezes Info-TV-FM.

W ciągu kilku najbliższych dni spółka Info-TV-FM, która wygrała przetarg na częstotliwość dla telewizji mobilnej, dostanie od UKE warunki rezerwacji.

— Dopóki nie mamy tego dokumentu, nie możemy nic konkretnego zaproponować operatorom. Jak tylko go otrzymamy, zaczniemy pracować nad ofertą. Ale już w tej chwili rozmawiamy z operatorami — zapewnia Zbigniew Gumuliński, prezes Info-TV-FM.

Rozmowy trwają nie tylko z "wielką czwórką", czyli Orange, Polkomtelem, PTC i P4, ale także z operatorami, którzy dopiero zamierzają wejść na rynek, np. należącym do grupy Romana Karkosika Centernetem.

— Wszyscy operatorzy w tej chwili mają podobne usługi. Dla nowych wchodzących na rynek oferowanie telewizji mobilnej może być świetnym sposobem na zaistnienie — przekonuje Zbigniew Gumuliński.

Info-TV-FM buduje niezbędną infrastrukturę. Prace najbardziej zaawansowane są w Warszawie.

— Będziemy w stanie nadawać w stolicy sygnał cyfrowy w ciągu 6-8 tygodni. Przypominam, że mamy na to trzy miesiące od otrzymania warunków rezerwacji. Gdyby operatorzy również byli gotowi, telewizja mobilna mogłaby komercyjnie działać już w sierpniu — mówi prezes Info-TV-FM.

Wszystko więc w rękach telekomów, chociaż niektórzy (tak jak np. Orange) już zapowiadali, że nie wykluczają wstrzymania inwestycji w mobilną telewizję ze względu na kryzys.

Obecnie Info-TV-FM ma już 26 lokalizacji w Warszawie, w których chce budować stacje nadawcze. Od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji otrzymało zgodę na nadawanie 38 programów. Nie oznacza to, że wszystkie będą rozpowszechniane. Ostateczny wybór będzie zależał od operatorów.

— Prowadzimy także rozmowy ze światowymi nadawcami, takimi jak np. HBO. Chcą przygotowywać dla nas treści specjalnie dedykowane dla telewizji mobilnej — zapowiada Zbigniew Gumuliński.

Dodaje, że spółka ma zapewnione na rok finansowanie inwestycji związanej z uruchomieniem projektu w Warszawie. Początkowo eksperci szacowali koszty całego projektu na 200-300 mln zł. Info-TV-FM liczy, że może zmieścić się w 150 mln zł.

— Jednak ostatecznie te koszty będziemy mogli oszacować po negocjacjach z operatorami — mówi prezes.

Skąd pieniądze na inwestycje? Magna Polonia, która jest akcjonariuszem spółki, wyemituje obligacje. Fundusz oraz inny udziałowiec spółki, Evotec, wezmą też udział w podwyższeniu kapitału Info-TV-FM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Info - TV - FM szykuje mobilną telewizję