Informacja budzi grozę

ASS
02-06-2006, 00:00

„O planowanej przez Japończyków największej w naszym regionie inwestycji napisały wczoraj „Puls Biznesu” i „Gazeta Wyborcza”. Informacja ta wywołała burzę i niepokój zarówno wśród władz Stargardu, jak i w polskim przedstawicielstwie koncernu Bridgestone.

— Jesteśmy tym faktem zażenowani. Dobrym zwyczajem w negocjacjach handlowych jest niepodawanie żadnych szczegółów rozmów. Stało się bardzo źle. Uważamy to wręcz za skandal — powiedział wczoraj Sławomir Pajor, prezydent Stargardu.”

Takie alarmistyczne doniesienia mogli w środę na pierwszej stronie przeczytać czytelnicy „Głosu Szczecińskiego”.

Jesteśmy nieco zdziwieni, bo wydawało nam się, że informacje o planowanych inwestycjach (zwłaszcza tak dużych) powinny napawać władze Stargardu zadowoleniem, a nie obawami. Z drugiej jednak strony jesteśmy zadowoleni, że możemy być pomocni. Gdyby okazało się, że Bridgestone jednak nie zainwestuje w Stargardzie (czego, broń Boże, temu miastu nie życzymy), to władze miejskie będą mogły śmiało powiedzieć, że to przez dziennikarzy, a nie z braku dobrej drogi lub uzbrojonej działki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASS

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Informacja budzi grozę