Informacje branżowe (1.04)

opublikowano: 01-04-2015, 00:00

Nowości w branży IT

SIMPLE

Chemiczny innowator inwestuje w ERP

Instytut Przemysłu Organicznego (IPO) w Warszawie będzie korzystał z systemu Simple.ERP przy rozliczaniu przedsięwzięć badawczo-rozwojowych z zakresu chemii i technologii środków ochrony roślin oraz bezpieczeństwa procesowego i środowiskowego. Rozwiązanie usprawni także pracę działów IPO, m.in. finanse i księgowość, zarządzanie projektami, budżetowanie, majątek trwały, obrót towarowy, kadry i płace, analizy biznesowe. Producent oprogramowania, spółka Simple, wykona analizę przedwdrożeniową, aby zdefiniować wymagania funkcjonalne pracowników Instytutu, wprowadzi system i jego działanie obejmie opieką techniczną.

ASSECO POLAND

Aplikacja dla nowoczesnego chłopa

Wdrożenie eWniosku dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) zakończyło Asseco. To kompleksowa aplikacja do obsługi on-line wniosków o płatność obszarową. Docelowo ma z niej korzystać prawie 1,5 mln producentów rolnych. Do realizacji przedsięwzięcia dostawca wykorzystał swoje standardowe oprogramowanie — LIDS, które udostępnia przegląd i edycję danych przestrzennych. Prace trwały pięć miesięcy.

HUAWEI, QUMAK

Więcej mocy obliczeniowej na UW

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW) zyskało środowisko obliczeniowe wysokiej klasy, które umożliwia i wspomaga badania. W ośrodku stanęło 250 serwerów, które zostały połączone w klaster obliczeniowy i dołączone do infrastruktury PL-Grid. To największe w Europie Środkowej i Wschodniej wdrożenie firmy Huawei z kategorii high performance computing (HPC), czyli wielkoskalowych obliczeń komputerowych i przetwarzania danych. Integratorem jest spółka Qumak. Atrakcyjny stosunek ceny do możliwości oferowanych rozwiązań to główny powód, który zadecydował, że ICM UW nawiązał współpracę technologiczną z Huawei.

ITELLIGENCE

SAP u specjalisty od plastików i metali

Dostawca rozwiązań w środowisku SAP i outsourcingu IT zakończył pierwszy etap wdrożenia zintegrowanego systemu do zarządzania SAP w firmie Intemo, zajmującej się przetwórstwem tworzyw sztucznych i obróbką metali. Spółka itelligence zainstalowała narzędzie SAP ERP (Enterprise Resource Planning) w wersji ECC 6.0, usprawniające księgowość i finanse, środki trwałe, kontrolling, kadry i płace, sprzedaż i dystrybucję, a także gospodarkę materiałową i remontową, zarządzanie projektami, planowanie produkcji i zarządzanie jakością. Dostarczyła także sprzęt serwerowy i wymagane licencje. Następnym krokiem będzie wprowadzenie systemu informatycznego B2B, który ma integrować współpracujące przedsiębiorstwa w ramach łańcucha dostaw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Informacje branżowe (1.04)