Informacje branżowe

ADO
opublikowano: 15-05-2012, 00:00

MIESZKANIA

Na gdańskiej Wyspie Spichrzów powstaje osiedle

Na Wyspie Spichrzów w Gdańsku powstanje osiedle mieszkaniowe Chmielna Park. Według założeń projektu ma się ono stylistycznie komponować z architekturą Starego Przedmieścia. Jednak jeden z budynków będzie miał dziewięciokondygnacyjną wieżę, która ma górować nad zabudową okolicy. W skład osiedla wejdą trzy budynki o łącznej powierzchni mieszkalnej 21, 5 tys. mkw.

Znajdzie się w nich 314 lokali o powierzchni od 35 do 170 mkw. Ceny za mkw. wahają się od 5,5 do 8,5 tys. zł (za lokale z dużymi tarasami, które znajdą się na górnych kondygnacjach budynków). Deweloper, firma Inpro, rozpoczął sprzedaż lokali w pierwszym budynku, w którym powstanie 55 mieszkań. 40 proc. z nich znalazło już nabywców. Zakończenie pierwszego etapu budowy zaplanowano na trzeci kwartał 2013 r.

BIUROWCE

Pierwsi najemcy we wrocławskim Green Towers

28 marca 2012 r. oddano do użytku pierwszy budynek w powstającym we Wrocławiu kompleksie biurowym Green Towers.

W połowie kwietnia wprowadzili się do niego pierwsi klienci — firma Ernst&Young i grupa Allegro. Oddanie do użytku drugiego budynku zaplanowano na przełom 2012 i 2013 r. Całkowita powierzchnia kompleksu będzie wynosiła 23,3 tys. mkw.

Znajduje w nim zastosowanie wiele rozwiązań energooszczędnych. Budynki będą wyposażone między innymi w oszczędny system oświetlenia, adiabatyczne nawilżacze powietrza i system klimatyzacji wyposażony w silniki zużywające mało prądu.

SPECJALNE STREFY EKONOMICZNE

Nowy najemca w parku logistycznym MLP Tychy

MLP Tychy zajmuje 17 ha w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE), z czego 96 tys. mkw. przeznaczono na magazyny i hale produkcyjne. W parku działa 12 firm, większość to spółki produkcyjne.

Ostatnio umowę najmu z deweloperem parku grupą MLP podpisała korporacja KGL, importer i dystrybutor tworzyw sztucznych i doradca materiałowy. Firma wynajmie 1,87 tys. mkw. Część powierzchni przeznaczy na strefę biurowo-socjalną, reszta to magazyn, który dostosowano do potrzeb spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu