Informacje branżowe

opublikowano: 13-11-2012, 00:00

Mieszkania, biura, galerie handlowe

MIESZKANIA

Kwartał Kamienic gotowy do użytku

Firma Inpro dostała pozwolenie na użytkowanie gdańskiego osiedla Kwartał Kamienic. Rozpoczęto przekazywanie kluczy do 46 sprzedanych wcześniej mieszkań. Nadal do sprzedania są 44 mieszkania (od 30 do 99 mkw.) i sześć lokali handlowo-usługowych. Mieszkania są szykowane pod klucz. Na terenie osiedla jest zielone patio z fontanną. Do dyspozycji mieszkańców są również: sala fitness, sauna, siłownia i sala bilardowa z pokojem wypoczynkowym. Cena za mkw. mieszkania wynosi 9,9 tys. zł.

APARTAMENTY

Rezydencja Biała ukończona

Od końca października do warszawskiego apartamentowca Rezydencja Biała wprowadzają się mieszkańcy. W sześciopiętrowym budynku są 73 luksusowe mieszkania o powierzchni od 30 do 150 mkw. Większość ma loggię lub balkon, a te na parterze również ogródki. Na tyłach budynku powstał skwer z placem zabaw dla dzieci. Do dyspozycji mieszkańców jest również parking na 83 samochody. 90 proc. apartamentów sprzedano jeszcze w trakcie budowy.

BIURA

Nowe umowy w University Business Park

Firma Globe Trade Centre podpisała dwie umowy dotyczące wynajmu powierzchni w łódzkim University Business Park. Jeszcze w 2012 r. do biurowca liczącego 19,3 tys. mkw. wprowadzi się spółka Hewlett-Packard Polska, która zajmie 1,5 tys. mkw. Ponadto dotychczasowy najemca, grupa ubezpieczeniowa Warta, powiększy wynajmowaną powierzchnię o 1,6 tys. mkw. Biurowiec jest w 50 proc. wynajęty.

GALERIE HANDLOWE

C&W zarządcą Agory w Bytomiu

Firma doradcza Cushman & Wakefield będzie nowym zarządcą bytomskiego centrum handlowego Agora, którego właścicielem jest duńska firma Braaten + Pedersen plus Partners. Galeria działa od 2012 r. Jej całkowita powierzchnia wynosi 58 tys. mkw., z czego 29 tys. mkw. to powierzchnia najmu. Oprócz ponad 100 sklepów w galerii znajdują się centrum rozrywki Fantasy Park, multipleks Cinema City, fitness klub Pure oraz sala widowiskowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu