Informacje branżowe

  • Małgorzata Ciechanowska
opublikowano: 27-11-2012, 00:00

Magazyny, handel, biura

MAGAZYNY

Nowa powierzchnia w Panattoni Park Łódź East

Deweloper magazynowy Panattoni Europe ukończył kolejny etap rozbudowy Panattoni Parku Łódź East. Powiększył się on o 28 tys. mkw. 12 tys. zajmuje, czwarty budynek dla Media Expert, zaś 16 tys. to powierzchnia, o którą powiększono trzeci obiekt parku. Zajmie go kilku najemców, w tym firmy Rohlig Suus Logistics i Żabka Polska. Powierzchnia Panattoni Park Łódź East wynosi ponad 132 tys. mkw., ale docelowo ma to być 160 tys. mkw.

HANDEL

LPP w galeriach Focus Mall

Grupa LPP otworzyła dwa salony w centrach handlowych Focus Mall. Sklep marki Home&You, oferujący artykuły do dekoracji wnętrz, pojawił się w galerii Focus Mall Zielona Góra, gdzie zajął 338 mkw. Z kolei w Focus Mall Rybnik powstał salon odzieżowy Mohito. Na jego potrzeby spółka LPP wynajęła 277 mkw.

HANDEL

Powiększona galeria Sarni Stok w Bielsku-Białej znów otwarta

Po kilku miesiącach prac budowlanych i robót modernizacyjnych Sarni Stok w Bielsku-Białej znów działa. Po rozbudowie powierzchnia galerii zwiększyła się z 30 do 33 tys. mkw. Wśród nowych najemców znalazły się marki: H&M, Home&You, 4F, Bytom, Takko Fashion, Wrangler, W.Kruk oraz Carrefour. Za rozbudowę oraz zmianę wizerunku obiektu odpowiadała firma Acteeum Central Europe, natomiast za rekomercjalizację — DTZ, która jest również zarządcą nieruchomości. Właścicielem obiektu jest fundusz PFCE, zarządzany przez CBRE Global Investors.

BIURA

Grzybowska 81 ma pozwolenie na użytkowanie

Spółka celowa należącą do Unidevelopment zakończyła już budowę biurowca w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 81 i uzyskała prawomocne zezwolenie na użytkowanie. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi prawie 10 tys. mkw., z czego 9 tys. przeznaczono na biura. Zgodnie z umową zawartą w lipcu 2011 r. nieruchomość zostanie sprzedana Bankowi Polskiej Spółdzielczości, który przenieść tu swoją siedzibę. Unidevelopment planuje już kolejne inwestycje biurowe w Warszawie, m.in. Wola House. Biurowiec o powierzchni około 22,5tys. mkw. powstanie przy al. Prymasa Tysiąclecia 79.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu