Informacje z branży IT (30 lipca)

opublikowano: 30-07-2014, 00:00

Wieści z firm

ECOLINK

Centrum zatrudni stu inżynierów

Produkująca czujniki do automatyki przemysłowej IFM Ecolink wybuduje za przynajmniej 10 mln zł centrum badań i rozwoju w opolskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE). Ośrodek chce zatrudnić na początku 30, a docelowo 100 inżynierów, którzy będą pracować nad nowymi produktami firmy. Kadry będzie pozyskiwać przede wszystkim wśród studentów i absolwentów Politechniki Opolskiej. Placówka zacznie działalność w 2018 r. Spółka IFM Ecolink należy do niemieckiego IFM Electronic. Jej fabryka, wybudowana za 40 mln zł i otwarta w Opolu w październiku 2012 r., była pierwszą uruchomioną inwestycją w opolskiej podstrefie WSSE. Pracuje w niej 260 osób.

I&B CONSULTING

Drewex zafundował sobie nowego ERP-a

Aby usprawnić działania produkcyjne, magazynowe i sprzedażowe, Drewex, producent parkietów, desek podłogowych, tarasów i schodów z litego drewna, wprowadził rozwiązanie Microsoft Dynamics AX. O wyborze narzędzia zadecydowała jego wysoką skalowalność i wydajność, ale także przyjazny w obsłudze interfejs. Wdrożeniem i przeszkoleniem użytkowników zajęła się firma I&BConsulting. Z systemu korzysta 12 osób.

INSERT

Biedronkowy chleb pod opieką Navireo

Vital, producent i dystrybutor pieczywa i wyrobów cukierniczych, wprowadził system ERP Navireo firmy InsERT, dzięki czemu zautomatyzował wprowadzanie zamówień od odbiorców: sklepów w województwie kujawsko-pomorskim i 150 placówek sieci Biedronka. Rozwiązanie wdrożyła firma Akces. Narzędzie jest skalowalne. W najbliższej przyszłości piekarnia chce je rozbudować o kolejne moduły, m.in. rozliczanie produkcji, pełną księgowość, kadry i płace.

HFC, TELEKOMUNIKACJA WIELKOPOLSKA

WSS wyłoniła operatora infrastruktury

Konsorcjum spółek HFC Operator i Telekomunikacja Wielkopolska zostało operatorem infrastruktury Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej (WSS). Władze firm podpisały siedmioletnią umowę koncesyjną, w której zobowiązały się do utrzymania, nadzoru, zarządzania i eksploatacji sieci telekomunikacyjnej powstałej w ramach WSS, w szczególności do zapewniania efektywnego dostępu hurtowego dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych. W ramach kontraktu spółki te będą płacić WSS czynsz gwarantowany (niezależny od przychodów) i zmienny.

T-MOBILE POLSKA

Wi-Fi w kolejnym składzie Intercity

Od 24 lipca pasażerowie EIC Słowacki jeżdżącego na trasie między Warszawą i Poznaniem mogą korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska. Pierwszy pociąg PKP Intercity oferujący takie udogodnienie to EIC Beskidy, kursujący ze stolicy przez Katowice do Bielska-Białej (według badań, z usługi korzysta około 350 osób dziennie). Bezprzewodowy internet wkrótce pojawi się w kolejnych składach, m.in. na linii do Krakowa i Trójmiasta, a pasażerowie dostaną pakiet dostępu do multimediów — bajek, seriali i gier.

SYGNITY

Poczta Polska usprawnia logistykę

Poczta Polska (PP) podpisała z Sygnity umowę na serwis i rozwój oprogramowania WiEmPOST. Jako jeden z filarów Zintegrowanego Systemu Teleinformatycznego, oprogramowanie to wspiera procesy logistyczne PP i obsługę przesyłek rejestrowanych w całym kraju. Rozwiązanie ma wiele funkcji przydatnych klientom — mogą oni m.in. śledzić przesyłki na stronie internetowej Poczty i za pośrednictwem MobiPOST. Ta aplikacja mobilna ułatwia również znalezienie i dotarcie do najbliższej placówki pocztowej. System umożliwia automatyczne powiadamianie nadawców i odbiorców o statusie przesyłek za pomocą wiadomości e-mail lub SMS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy