Infovide i EMCom tworzą Polski Portal Rozwojowy

Karolina Guzińska
opublikowano: 11-01-2002, 00:00

Firma Infovide, która uzyskała w sierpniu 2001 r. grant z Banku Światowego na zaprojektowanie struktury technicznej i organizacyjnej Polskiego Portalu Rozwojowego (PPR), podpisała z firmą EMCom porozumienie o współpracy przy realizacji i rozwoju tego projektu. PPR wchodzi w skład międzynarodowej inicjatywy Banku Światowego (Global Development Gateway), który finansuje tworzenie podobnych portali krajowych w 32 państwach. Portal ma umożliwiać współpracę administracji rządowej i samorządowej, organizacji pozarządowych oraz sektora prywatnego działających na rzecz trwałego i zrównoważonego rozwoju. Będzie on prowadzony w języku polskim i angielskim.

Porozumienie firm Infovide i EMCom przewiduje wspólne stworzenie Polskiego Portalu Rozwojowego w 2002 r. Po przygotowaniu przez Infovide technicznego i organizacyjnego projektu portalu, PPR zostanie przekazany do dalszego prowadzenia i rozwoju firmie EMCom. Już teraz EMCom uczestniczy w realizacji projektu, opracowując biznesplan przedsięwzięcia według wytycznych Banku Światowego. W przyszłości będzie korzystać z technicznej wiedzy Infovide.

Jednym z celów portali krajowych jest udostępnianie informacji inwestorom i partnerom z zagranicy o inicjatywach, technologiach i rozwiązaniach wspierających rozwój w danym kraju. Portal ułatwi realizację zadań związanych z rozwojem gospodarki opartej na wiedzy, społeczeństwa informacyjnego, przestrzennego zagospodarowania kraju i ochrony środowiska, zawartych w dokumentach rządowych i sejmowych. Głównym ich założeniem jest walka z ubóstwem, zapewnienie wzrostu dobrobytu, restrukturyzacja przemysłu i rolnictwa, redukcja bezrobocia, zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego i wzmocnienie demokracji.

Infovide jest polską firmą konsultingową, koncentrującą się na strategicznych zastosowaniach technologii informatycznych w biznesie. Spółkę EMCom utworzyły: Emax, integrator systemów informatycznych, i Municipium, wydawca prasy samorządowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Infovide i EMCom tworzą Polski Portal Rozwojowy