Infovide-Matrix przekracza prognozy

WCH
opublikowano: 14-03-2007, 00:00

Infovide-Matrix, dostawca usług konsultingowych i rozwiązań IT, osiągnął w 2006 r. przychody na poziomie 203,9 mln zł i zysk netto 16,5 mln zł.

Infovide-Matrix, dostawca usług konsultingowych i rozwiązań IT, osiągnął w 2006 r. przychody na poziomie 203,9 mln zł i zysk netto 16,5 mln zł.

Ubiegłoroczne przychody Infovide-Matrix przekroczyły prognozy publikowane w prospekcie emisyjnym o 11 proc. Zysk netto jest wyższy o 4 proc. od zakładanego. To dobre wyniki, biorąc pod uwagę cele spółki.

— Wejście na giełdę papierów wartościowych otworzyło nam nowe możliwości rozwoju. Planujemy stworzenie silnej grupy informatycznej w drodze wzrostu organicznego oraz kolejnych akwizycji. Zgodnie z przedstawionym inwestorom planem prowadzimy rozmowy z potencjalnymi firmami i zespołami kompetencyjnymi, które widzielibyśmy w naszej grupie. Na ten cel przeznaczymy większość środków uzyskanych z emisji akcji — 19 mln zł — mówi Marek Kobiałka, prezes Infovide-Matrix.

Klientami spółki są m.in. TP SA, BRE Bank, Ministerstwo Finansów. Infovide-Matrix rozpoczęło też działalność za granicą. W 2006 r. powołało na Ukrainie spółkę. Nowy podmiot jest odpowiedzialny za prowadzenie działań na Ukrainie oraz w innych państwach regionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WCH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu