Czytasz dzięki

ING zapłaci karę za internetowych

ET
opublikowano: 15-02-2013, 10:14

Bank Śląski dostał rachunek z UOKiK na 1,29 mln zł za wprowadzanie w błąd w reklamie Konta Direct. Niby wszystko w nim za darmo, ale za kartę i niektóre przelewy trzeba płacić.

"Internetowi mają lepiej" w Banku Śląskim, ale nie za darmo, jak sugerowała im reklama. UOKiK prześwietlił spoty reklamowe Konta Direct emitowane od stycznia 2010 r. do września 2011 r. i stwierdził, że wcale nie wszystko jest za friko. Bank zapomniał dodać, że karta jest darmowa, ale pod warunkiem, że klient wyda nią minimum 100 zł miesięcznie. Nie do końca prawdziwa jest informacja z reklamy o darmowych przelewach internetowych i przez telefon, bo, co wyłapał UOKiK, za przelewy walutowe trzeba płacić.

Za te dwie gwiazdki ING Bank Śląski zapłaci 1,29 mln zł.

To już czwarty bank ukarany w tym roku przez UOKiK. W styczniu dostało się PKO BP (2,8 mln zł za spot reklamowy Max pożyczka, mini ratki) oraz Pekao i Raiffiesenowi (obydwa po 1,8 mln zł za stosowanie niedozwolonych klauzul).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane